آیا لمینت باعث خرابی دندان می شود؟

آیا لمینت دندان ضرر دارد

آیا لمینت دندان ضرر دارد ؟ آیا لمینت باعث پوسیدگی دندان میشود ؟ آیا کامپوزیت دندان ضرر دارد ؟ عوارض کامپوزیت دندان چیست ؟ آیا کامپوزیت تغییر رنگ میدهد ؟ جواب تمامی این سوالات در مقاله زیر آورده شده است.

اگر با ونیرهای دندانی یا لمینت دندان آشنا هستید، می دانید که می توانند راهی عالی برای رسیدن به لبخند ایده آل شما باشند. با این حال، بسیاری از مراجعین جهت دندانپزشکی زیبایی قبل از درمان خود می پرسند که آیا ممکن است که ونیرهای دندانی باعث صدمه زدن و یا خراب کردن دندان های طبیعی آنها شود. نگران نباشید، پاسخ خیر است! در این مطلب سعی بر آن داشته ایم تا در مورد جزئیات این موضوع صحبت کنیم، اما اگر سوالات بیشتری درباره دندانپزشکی زیبایی و یا ونیرهای پرسلن، لمینت و کامپوزیت دندان داشتید، می توانید با تیم ما مشاوره نمایید! جهت صحبت با یکی از اعضای تیم تخصصی ما می توانید با شماره تلفن تماس حاصل فرمایید.
برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه عمل ونیرهای دندانی و چگونگی تاثیر آنها بر روی دندان ها مطلب زیر را حتما مطالعه نمایید.

آیا لمینت دندان ضرر دارد و آیا ونیرها دندان طبیعی شما را خراب می کنند؟

خیر، ونیرهای پرسلین یا لمینت، دندان های طبیعی شما را خراب نمی کنند. در حقیقت آنها به گونه ای طراحی شده اند که متناسب با دندان های طبیعی شما باشند و زیبایی ظاهری آنها را به طور طبیعی افزایش دهند. گام اول برای فهمیدن این که ونیرها به دندان های واقعی شما آسیب نمی زنند یا آنها را خراب نمی کنند، این است که بدانید آنها چگونه کار می کنند.

پس از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی زیبایی در ابتدا لمینت های سرامیکی یا پرسلین به طور اختصاصی برای دندان های شما ساخته می شوند به گونه ای که به طور کامل اندازه دندان شما باشند و فاصله ای بین آن ایجاد نشود. بر اساس طراحی لبخند شما تعداد دندان هایی که احتیاج به ونیر دارند مشخص می شود. سپس ونیرها به دندان ها متصل شده و تحت نور ویژه سخت می شوند. پس از آن ونیرها توسط دندانپزشک زیبایی شکل داده شده و جلا داده می شوند تا زمانی که به بهترین شکل ممکن درآیند.

در روش ونیر کامپوزیت نیز به صورت مستقیم مواد کامپوزیت روی دندان های شما قرار داده شده و توسط دندانپزشک زیبایی شکل داده می شود.

آیا لمینت دندان ضرر دارد

بیشتر بخوانید : لمینت سرامیکی دندان چیست؟ + پادکست

تاثیر ونیرها بر روی دندان های طبیعی

بنابراین اکنون که در مورد چگونگی استفاده از ونیرهای پرسلین صحبت کردیم، در مورد چگونگی تاثیر آنها روی دندان ها نیز صحبت خواهیم کرد. نکته اول اینکه، رزین های کامپوزیتی که برای اتصال به دندان های شما استفاده می شوند، برای دندان های طبیعی شما مضر نیستند. این بدان معنی است که داشتن ونیرهای متصل به دندان ها، دندان ها را در زیر خراب نکرده و به آن آسیب نمی زنند.

دوم، ونیر های پرسلین از جنس مینای دندان مانند دندان های طبیعی شما ساخته نمی شوند. این در واقع به شما یکسری مزایا می دهد از جمله اینکه این ونیرها مانند مینای دندان رنگ پذیر نیستند. بنابراین با نوشیدن قهوه یا مایعات تیره ونیرهای شما تغییر رنگ نداده و از دست نمی روند!

در نهایت، یکی دیگر از ویژگی های آنها این است که آنها فوق العاده سخت هستند، و در برابر آسیب نسبت به دندان های طبیعی مقاوم تر هستند. همه ی این دلایل باعث می شود بگوییم که خیر، ونیرها به دندان های واقعی آسیب نمی زنند! در حقیقت، آنها در واقع از نظر مقاومت در برابر آسیب یا رنگ پذیری بهتر از دندان های طبیعی عمل می کنند.

دندانپزشکی زیبایی در مشهد
در روش ونیر کامپوزیت مواد کامپوزیت به طور مستقیم روی دندان ها شکل داده می شود
بیشتر بخوانید : بهترین کلینیک زیبایی دندانپزشکی مشهد

مطلب مرتبط : هزینه ونیر کامپوزیت چقدر است ؟

مطلب مرتبط : ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی ؟

مزایای ونیر یا لمینت دندان چیست؟

– ظاهر طبیعی مشابه دندان های واقعی دارند
– تغییر رنگ نمی دهند و رنگ پذیر نیستند
– اگر دوست دارید دندان های شما در لبخند زدن سفیدتر به نظر برسند می توانید رنگ سفید دلخواه خود را انتخاب کنید
– عمر طولانی دارند
– مانند روکش ها نیازی به تغییر شکل دادن زیاد دندان ها نیست
– شما می توانید شکل و اندازه دندان مورد نظر خود را انتخاب کنید
– با استفاده از ونیرها می توان فواصل بین دندان ها را بدون نیاز به ارتودنسی حذف نمود

معایب ونیرهای دندان چیست ؟

– برگشت ناپذیر
– برای افراد مبتلا به بیماری های لثه مناسب نیست
– برای افراد مبتلا به بروکسیم یا دندان قروچه مناسب نیست

جهت مشاهده نمونه کارهای اصلاح طرح لبخند در کلینیک دندانپزشکی کوروش به گالری تصاویر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹