در چه مواردی از هر دو روش ارتودنسی و لمنیت دندان استفاده می شود؟

ارتودنسی و لمینت

در چه مواردی از هر دو روش ارتودنسی و لمنیت دندان استفاده می شود؟ لمینت دندان در چه مواردی به تنهایی مشکلات زیبایی را برطرف نمی کند؟ بهم ریختگی های شدید دندانی با چه روشی قابل اصلاح است؟ درمان بهم ریختگی دندان بدون ارتودنسی امکان پذیر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا روش مکمل ارتودنسی و لمینت را بررسی نماییم.

 

لمینت دندان در چه مواردی قابل انجام نیست؟

همانطور که می دانید شما می توانید تنها در یک یا دو جلسه با بهره مندی از روش زیبایی ونیر کامپوزیت دندان به رنگ و فرم دندان های دلخواه خود دست یافته و به عبارتی لبخند هالیودی داشته باشید.

بایستی توجه داشته باشید که در مواردی که بهم ریختگی دندان ها جزئی بوده و فواصل کمی بین دندان های جلو وجود دارد، می توان با کامپوزیت و یا لمینت دندان این موارد را اصلاح نمود. اما بهم ریختگی های شدید فقط با ارتودنسی قابل اصلاح است.

زیرا در صورت بهم ریختگی شدید دندان ها، لازم است تا مینای دندان ها تراش داده شود و این امر برای سلامت دندان های شما بهیچ عنوان توصیه نمی شود.

بنابراین بایستی ابتدا مشکل بایت و بهم ریختگی دندان های شما توسط ارتودنسی درمان شده و سپس می توانید لمینت یا کامپوزیت نمایید.

 

 

 

در چه مواردی از هر دو روش ارتودنسی و لمنیت دندان استفاده می شود؟

اگر تنها مشکل دندان های شما به هم ریختگی و نامرتبی آنها باشد، ارتودنسی دندان های بهم ریخته به تنهایی کفایت نموده و نهایتا پس از برداشتن براکت ها جهت سفیدتر شدن دندان ها (در حد چند درجه) می توانید بلیچینگ انجام دهید.

اما در مواردی تنها مشکل دندان ها وجود فواصل زیاد بین دندانی و یا بهم ریختگی آنها نمی باشد، بلکه شکل، اندازه و رنگ دندان ها نیز مشکل دارد. در این موارد می توانید پس از اصلاح موقعیت قرارگیری دندان ها و رفع مشکلات بایت پس از برداشتن براکت ها لمینت یا کامپوزیت دندان نیز انجام دهید.

با استفاده از لمینت سرامیکی یا ونیر کامپوزیت می توانید رنگ و شکل دلخواه دندان های خود را انتخاب کرده و حتی لبخند هالیودی داشته باشید.

اگر تصمیم به انجام ارتودنسی دارید این مطلب را درباره روش ها و هزینه های ارتودنسی حتما بخوانید » ارتودنسی در مشهد


پادکست شماره 9 : در چه مواردی از هر دو روش ارتودنسی و لمینت استفاده می شود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹