ارتودنسی کنم یا لمینت؟ (پادکست شماره 8)

ارتودنسی کنم یا لمینت

ارتودنسی کنم یا لمینت ؟ لمینت دندان بهتر است یا ارتودنسی ؟ کامپوزیت برای دندان های کج خوبه یا ارتودنسی؟ درمان دندان های نامرتب با ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت؟ مزایا و معایب هر روش چیست؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید کاندیدای خوبی برای لمینت دندان هستید یا ارتودنسی. پادکست زیر را بشنوید.

کدامیک لبخند زیباتری می دهد؟ ارتودنسی کنم یا لمینت ؟

هر دو روش لمینت دندان و ارتودنسی می توانند نقص های خاصی را اصلاح کنند، اما شباهت ها تا حد زیادی به همین جا ختم می شوند. لمینت ها یک روش دندانپزشکی کاملاً زیبایی هستند، در حالی که ارتودنسی ساختار اسکلتی دندان ها، کام و فک را مورد درمان قرار می دهد. هر دو گزینه نتایج خارق العاده ای ایجاد می کنند ، اما کدام یک برای شما مناسب است؟ ارتودنسی کنم یا لمینت ؟

 

 

 

بیشتر بخوانید : بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد کیست؟

آیا می توانم به جای ارتودنسی لمینت دندان انجام دهم؟

اگر بخواهید یک نظرسنجی انجام دهید تا بدانید که افراد نسبت به لبخندشان چه حسی دارند، احتمالاً می فهمید که همگی مشترکات زیادی با هم داریم. بسیاری از ما دوست داریم یک یا چند عیب ظاهری دندان های خود را برطرف کنیم تا لبخندمان جذاب تر و سالم تر به نظر برسد.

مشکلات جزئی یا متوسط دندان ها می تواند باعث ایجاد احساس بدی در ما نسبت به لبخند زدن شود و از طرفی ممکن است در درک و برداشت دیگران از ما تاثیرگذار باشد. خوشبختانه در این عصر تکنولوژی مدرن گزینه هایی مانند لمینت و کامپوزیت دندان برای پنهان کردن نقص ها و ایرادات دندان هایی که بیشتر ما را نگران کرده است در دسترس است.

به عنوان مثال بهم ریختگی خفیف یا متوسط با ارتودنسی قابل اصلاح است، اما بسیاری از بزرگسالان ترجیح می دهند به جای استفاده از براکت ها و سیم های قدیمی از یک راه حل سریعتر و راحت تر استفاده کنند.

ضروری است که گزینه ای را انتخاب کنید كه به بهترین وجه ممکن بتواند تمام دغدغه های شما را در حد امكان ایمن و كارآمد حل کند.

به همین دلیل است که وقتی از ظاهر دندان های جلویی خود راضی نیستید، ممکن است لمینت ها بهترین گزینه درمانی باشند.

عکس کامپوزیت دندان های جلو

لمینت دندان روشی ایمن و مقرون به صرفه

استفاده از لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی روشی محافظه کارانه بوده که لبخند شما را زیباتر می کنند. با توجه به طراحی آنها، این ترمیم ها می توانند باعث شوند دندان های شما صاف تر، بزرگتر، کوچکتر، سفیدتر و یکنواخت تر به نظر برسند.

در مقابل، ارتودنسی می تواند دندان های شما را صاف کند، اما نمی تواند سایر خصوصیات دندان ها مانند رنگ، کوتاهی و بلندی و … را تغییر دهد. با استناد به نظرسنجی های انجام شده، مطمئناً می توان گفت كه برای زیبایی لبخند خود روشی را در نهایت انتخاب می کنیم که معقول، ایمن و مقرون به صرفه باشد.

لازم به ذکر است بدانید که لمینت ها درمانی برای شرایط خاص که نیاز به ارتودنسی دارد نمی باشند. بهم ریختگی و فاصله بین دندان های عقب یا بهم ریختگی های شدید دندان های جلو با لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر قابل درمان نمی باشد زیرا این مشکلات ساختاری تنها با درمان های زیبایی قابل اصلاح نبوده و حتما نیاز به ارتودنسی دارد.

قبل و بعد کامپوزیت دندان - دندانپزشکی کوروش - لبخند زیبا

تفاوت های بین لمینت ها و ارتودنسی چیست؟

1- لمینت دندان چیست؟

لمینت ها، همانند روکش های پرسلن، پوسته هایی فوق العاده نازک و همرنگ دندان هستند که می توانند در قسمت جلوی دندان های شما قرار بگیرند تا بسیاری از مشکلات رایج دندانپزشکی را اصلاح کنند. با این حال، لمینت ها در واقع نازک تر از برخی از روکش های قدیمی هستند و به آنها امکان می دهد تا با حداقل تراش و یا بدون هیچ تراشی از مینای دندان ها ظاهر زیباتری به دندان های شما بدهد.

2- مزایای لمینت دندان چیست؟

علاوه بر بستن فاصله بین دندان ها و صاف کردن ظاهر دندان های کج، لمینت ها می توانند نواقصی مانند دندان های لکه دار شده، لب پر یا شکسته شده و یا دندانهای با ظاهر عجیب و غریب را اصلاح کنند. اگر می خواهید فقط در یک تا دو جلسه لبخند خود را زیبا کنید، لمینت کردن را انتخاب کنید.

3- لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

در حالی که بیماران ما که لمینت انجام می دهند عاشق نتایج نهایی خود هستند، اما باید بدانید که این درمان برای همه مناسب نیست. درمان های ارتودنسی مانند براکت ها می توانند مواردی را رفع کنند که با لمینت دندان قابل رفع نمی باشد به طور مثال مشکلات مال اکولوژن مانند اوربایت و اندربایت و همان طور که قبل تر گفته شد مشکلات ناشی از ساختار اسکلتی دندان ها، کام و فک با لمینت ها قابل درمان نمی باشد.

به همین دلیل جلسه معاینه و مشاوره با دندانپزشک شما مهمترین مرحله است. دندانپزشک مشخص می کند کدام راه حل برای شما مناسب است.

عکس کامپوزیت دندان

4- مزایا و معایب ارتودنسی چیست؟

براکت ها می توانند بسیاری از نقص های صورت و دندان های شما را از جمله اصلاح کند از جمله اصلاح دندان های کج یا شدیدا بهم ریخته، تصحیح اوربیت، اندربایت، کراس بایت و یا مال اکلوژن فک. همچنین ممکن است از براکت های ارتودنسی به همراه سایر انواع درمان های ارتودنسی برای بزرگتر کردن یا باریک کردن کام یا فک استفاده شود.

در حالی که براکت ها بسته به میزان مشکلات دندان های شما، روند درمان طولانی تری دارد که ممکن است ماه ها یا حتی سال ها به طول انجامد اما ممکن است تنها راه حل برای شما باشد.

پادکست شماره 8 : ارتودنسی کنم یا لمینت ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹