انتخاب بهترین لمینت دندان

افضل تلبيسة للاسنان

چه عواملی ممکن است باعث نارضایتی از انجام لمینت دندان شود ؟ نکاتی که باید در هنگام انتخاب لمینت دندان به آن ها توجه کنید.

اگر شما هم مانند استیسی سلیمان، از لمینت دندان خود ناراضی هستید آن را تغییر دهید.

اخیرا استیسی سلیمان، خواننده و مجری تلویزیون اعلام کرده است که از لمینت دندان هایش راضی نیست. او قبل از انجام لمینت دندان تصمیم گرفته بود که دندان هایش بسیار سفید و درخشان شود ولی پس از انجام لمینت با رنگ سوپربلیچ احساس خوبی نسبت به آنها نداشته و فکر می کند که دندان هایش بسیار غیر طبیعی به نظر می رسد.

استیسی سلیمان - روکش دندان بازیگران
لمینت دندان بازیگران؛ استیسی سلیمان

یکی از بزرگترین نگرانی هایی که بیماران قبل از شروع درمان با لمینت دندان دارند، این است که با انجام لمینت یا ونیر کامپوزیت دندان ها مصنوعی یا ضخیم دیده نشوند. با این حال، برخی از بیماران نیز مانند ریحان کلارک، خواننده انگلیسی و مجری تلویزیون ، دوست دارند که دندان هایشان به اندازه کافی سفید باشد. و می توان گفت که انتخاب بهترين رنگ لمینت دندان کاملا سلیقه ای می باشد.

ونير و تاج دندان اگر با دقت و ظرافت کامل و بخوبی انجام شود از دیگر دندان های طبیعی قابل تشخیص نمی باشد. و اگر دندان لمینت شده از سایر دندان های فرد قابل تشخیص نباشد، این بدان معنی است که بهترین لمینت دندان براي فرد انجام شده است. البته همانطور که گفته شد برخی حالت سفید تر و مصنوعی تر را ترجیح می دهند.

چه چیزی باعث می شود تا لمینت دندان ها طبیعی تر به نظر برسند و این نتیجه چگونه حاصل می شود؟

دندان های طبیعی حتی اگر بسیار سفید هم باشند یکسری مشخصه دارند. رنگ دندان واقعی از بالا به پایین یکنواخت نیست و مانند آسمان هنگام غروب آفتاب یک درجه بندی از رنگ ها، از بالا به پایین دندان ها قابل مشاهده است .

همچنین شفافیت دندان های مختلف یک فرد ممکن است متفاوت باشد. برخی از دندان ها ممکن است کرمی یکدست باشند، ولی برخی مقداری شفافیت داشته باشند و یا در لبه های انتهایی مقداری آبی رنگ باشند. و این طیف رنگی متفاوت باعث می شود که دندان ها طبیعی به نظر برسند.

چندین تیپ و شکل دندان مختلف وجود دارد. بنابراین هنگام طراحی لبخند، برای هر مراجعه کننده بایستی بطور منحصر بفرد، نوع و شکل لمینت دندان تعیین شود و نمی توان یک الگوی مشخص را برای همه افراد به کار برد.

عيادة طب الاسنان في ايران

بنابراین درایجاد طرح لبخند، یکدست بودن تمام دندان ها ممکن است باعث شود تا مصنوعی به نظر برسد. طبیعی دیده شدن لمینت دندان بستگی به هنر و تجربه دندانپزشک دارد. برای اینکه مطمئن شوید که لمینت دندان خود را می پسندید یا نه، می توان قبل از نصب لمینت، ابتدا بطور موقت آنها را بر روی دندان های خود قرار دهید و در صورت رضایت از رنگ و فرم آن ها سپس بطور نهایی آنها را روی دندان ها فیکس کنید.

مهمتر از همه اینکه اگر تکنسین آزمایشگاه با تجربه باشد و هنرمندانه لمینت را بسازد یا جهت ساخت آن از جدید ترین تکنولوژی ها مثل دستگاه کد/کم استفاده شود، روکش های ایجاد شده جذابیت بیشتری خواهد داشت. تکنسین یا دندانپزشک جهت دستیابی به بهترین نتیجه حالت سایه روشن زیبایی را نیز به لمینت دندان اضافه می کند.

بنابراین اگر از لمینت دندان خود راضی نیستید لازم نیست تا آن را تحمل کنید . با استفاده از مواد و تکنیک های مختلف و جدید دندانپزشکی، با لمینت دندان طبیعی و زیبا می توانید با اعتماد بنفس کافی لبخند بزنید و از زیبایی دندان های خود لذت ببرید.

در کلینیک دندانپزشکی کوروش، با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی مانند دستگاه کد/کم، بهترین مواد و همچنین تجربه بالا، دقت زیاد و ظرافت کار که از مهمترین عوامل در نتیجه نهایی مطلوب است، همواره تلاش شده است تا بهترین لمینت دندان برای مراجعه کنندگان عزیز طراحی و اجرا گردد.

مشاهده نمونه کارهای بیشتر ما در گالری تصاویر سایت دندانپزشکی کوروش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹