ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست ؟ (پادکست شماره 3)

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست - پادکست دندانپزشکی

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست ؟ چرا ممکن است ایمپلنت برای افراد سیگاری با شکست روبرو شود ؟ آیا به شما نیز گفته شده است که گزینه مناسبی برای ایمپلنت دندان نیستید؟ نگران نباشید. یک دندانپزشک خوب برای ایمپلنت می تواند شما را به درستی راهنمایی کند. برای اطلاعات بیشتر درباره افرادی که نمی توانند ایمپلنت کنند تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و پادکست صوتی زیر را درباره “ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست” بشنوید.

سوالات خود را درباره ایمپلنت دندان در انتهای همین مطلب در قسمت دیدگاه بپرسید، ما به سوالات شما پاسخ می دهیم.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان نیستند؟

– افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند، مانند داروهای استروئیدی یا داروهایی که سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کنند، ممکن است کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان نباشند.

– افرادی که دارای عادت های خاصی هستند، مانند افرادی که دندان های خود را به شدت به هم فشار می دهند (بروکسیسم)، ممکن است فشار زیادی به ایمپلنت ها وارد کنند و باعث صدمه زدن به ایمپلنت در طولانی مدت شود.

 

آیا سیگار کشیدن روی ایمپلنت تأثیر می گذارد؟

آیا ایمپلنت برای سیگاری ها قابل انجام است؟ تنباکو تقریباً بر تمام درمان های انجام شده بر روی دندان ها تأثیر منفی می گذارد. میزان عدم موفقیت در ایمپلنت به طور قابل توجهی در بین افراد سیگاری بیشتر است.

قرار گرفتن در معرض استعمال سیگار باعث از بین رفتن استخوان در اطراف ایمپلنت ها می شود، به خصوص در مواردی که پری ایمپلنتایتیس وجود دارد – به التهاب لثه در بافت نرم و تخریب استخوانی حامی ایمپلنت دندان پری ایمپلنتایتیس گفته می شود که می تواند منجر به شکست ایمپلنت شود.

پادکست : چه تعداد ایمپلنت دندان می توان انجام داد؟

چه دلایل دیگری ممکن است وجود داشته باشد که به شما گفته شود کاندیدای مناسب ایمپلنت نیستید؟

ممکن است به دلایل مختلفی به بیماران گفته شود که کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان نیستند، اما برخی از رایج ترین این دلایل عبارتند از:

– ساختار استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت ها وجود ندارد:

وقتی یک دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت دندان معتقد است که استخوان فک برای نگه داشتن ایمپلنت در فرد خیلی کم یا خیلی نرم است، اغلب بیمار را برای ایمپلنت دندان نامناسب دانسته و او را رد می‌کنند، زیرا ساختار نامناسب استخوان که نمی تواند از ایمپلنت پشتیبانی کند، عمل جراحی کاشت ایمپلنت را به شکست می انجامد. اما این مشکل با پیوند استخوان برای ایمپلنت امکان پذیر است.

– سطح مهارت پایین تر دندانپزشک در کاشت ایمپلنت بیماران دشوار:

ممکن است هنگامی که دندانپزشکان یا متخصصان ایمپلنت ببینند که مشکلات کاشت ایمپلنت خیلی شدید است، به دلیل عدم داشتن مهارت کافی بیمار را قبول نکرده و او را کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان ندانند.

– عدم وجود فناوری و تجهیزات لازم برای تأمین نیازهای ایمپلنت دندان دشوار:

همچنین، اگر دندانپزشکی از فن آوری یا تجهیزات لازم برای اطمینان از انجام یک ایمپلنت دندان موفقیت آمیز برخوردار نباشد در اغلب موارد بیمار را برای معالجه قبول نمی کند.

بهترین ایمپلنت دندان در مشهد + عکس

اگر شما نیز برای انجام عمل کاشت دندان رد شده اید، بهتر است برای مشاوره جهت نظر دوم به کلینیک دندانپزشکی کوروش نیز مراجعه کنید، چرا که ممکن است احتمال ایمپلنت موفقیت امیز تحت نظر متخصصان حرفه ای ما برای شما وجود داشته باشد. با انتخاب یک دندانپزشک خوب برای ایمپلنت دندان احتمال موفقیت آمیز بودن آن را افزایش دهید.

با استفاده از روش های نوین پیوند استخوان برای ایمپلنت با فناوری های جدید می توان اطمینان حاصل نمود که استخوان فک کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت وجود دارد. نگران دندان از دست رفته خود نباشید در کلینیک دندانپزشکی کوروش انواع روش های مختلف ایمپلنت دندان و همچنین بریج دندان امکان پذیر است.

پادکست شماره 3 : ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹