ایمپلنت دندان جلو چگونه است ؟

ایمپلنت دندان جلو در مشهد

آیا یکی از دندان های جلو یا تعدادی از آنها را از دست داده اید؟ آیا تصمیم به ایمپلنت دندان جلو دارید؟ ما متخصصین ایمپلنت دندان جلو در مشهد هستیم. در این مقاله سعی داریم اطلاعات بیشتر برای ایمپلنت دندان جلو را در اختیار شما قرار دهیم. اگر تصمیم به ایمپلنت دندان دارید این مطلب را حتما بخوانید.

از دست دادن یکی از دندان جلو می تواند لبخند زیبا و چهره شما را کاملا تحت تاثیر قرار دهد و باعث کاهش اعتماد بنفس شما گردد. از طرفی از دست دادن دندان جلو علاوه بر تاثیر منفی در ظاهر فرد سبب می شود تا در تغذیه و گفتار فرد نیز مشکلاتی بوجود آید.
اجازه ندهید که یک دندان از دست رفته لبخند زیبا و چهره شما را خراب کند. ایمپلنت دندان جلو یکی از بهترین روش های درمان دندان از دست رفته می باشد.

ایمپلنت دندان جلو
جایگزینی دندان از دست رفته با استفاده از ایمپلنت
بهترین ایمپلنت دندان در مشهد + عکس

ایمپلنت دندان جلو چیست؟

ایمپلنت دندان جلو یک درمان دندانپزشکی زیبایی برای افرادی است که دندان جلوی خود را از دست داده اند. از دست دادن دندان جلو می تواند به علت تصادف، به علت مراقبت های نادرست دهان و دندان و یا به علت یک ضربه باشد.

ابتدا ایمپلنت دندان جلویی با جراحی در حفره ای که توسط دندانپزشک در استخوان آرواره ایجاد شده است، قرار گرفته میشود . زمانی که ایمپلنت با استخوان آرواره ادغام شود، مانند ریشه برای دندان نقش ایفا میکند که جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد. کراون یا روکشی که کاملا شبیه به دندان طبیعی میباشد ، به ایمپلنت وصل شده و فضای خالی میان دندان ها را پر میکند.

درمان با ایمپلنت

در طی درمان، یک ایمپلنت به صورت جراحی باز و در شکافی که در استخوان آرواره ایجاد می شود، قرار داده می شود. هنگامی که ایمپلنت با استخوان آرواره ادغام می شود، به عنوان یک ریشه جدید برای تاج عمل می کند. این تاج جایگزین دندان جلوی از دست رفته شما می شود. روکش یا تاج تقریبا مثل یک دندان طبیعی است، به ایمپلنت متصل شده و فضای خالی ناشی از دندان از دست رفته را پر می کند.

ایمپلنت دندان جلو فک بالا یا فک پایین یک درمان پیچیده است. به گفته دندانپزشکان در سراسر جهان، برای موفقیت در این درمان، لازم است تا استخوان کافی در فک وجود داشته باشد. میزان کم استخوان فک می تواند منجر به شکست ایمپلنت دندانی شود. علاوه بر این، داشتن فکی قوی لازم است تا بتواند ایمپلنت را در زمان جویدن غذا، صحبت کردن و انجام سایر فعالیت های روزانه بطور محکم نگه دارد و از آن حمایت نماید.
خوشبختانه، اگر شما فضای کافی استخوان فک برای ایمپلنت ندارید، می توانید از پیوند استخوان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است

پیوند استخوان

تقویت استخوان یک اصطلاح پزشکی است که متشکل از انواع روش هایی است که برای ساختن استخوان به کار می روند تا ایمپلنت های دندانی بتوانند به طور محکم در جای خود قرار گیرند. این روش ها معمولا شامل پیوند (اضافه کردن) مواد استخوانی یا شبه استخوان به فک می باشند؛ از این رو، به عنوان پیوند استخوان شناخته شده است. علاوه بر این، دندان های طبیعی و بافت های حمایت کننده در نزدیکی محل قرار گیری ایمپلنت باید در سلامت خوب باشند.

پیوند استخوان برای تقویت فک
پیوند استخوان برای تقویت استخوان فک
بیشتر بخوانید : ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟

چرا به کاشت دندان جلو نیاز دارید؟

ایمپلنت دندانهای جلو یک جایگزین مصنوعی برای ریشه دندان است. ایمپلنت دندان به طور مستقیم به استخوان فک متصل می شود و دندان تاج یا مصنوعی بر روی آن قرار می گیرد. دقیقا به همان شیوه ای که ریشه ها از دندان طبیعی حمایت می کنند. اگر یک دندان جلو را از دست داده اید یا دچار بیماری هستید که ممکن است دندان خود را از دست بدهید، ممکن است به ایمپلنت دندان جلو نیاز داشته باشید.
ایمپلنت دندان جلویی می تواند یکی از بهترین راه حل ها باشد، اگر دچار یکی از موارد زیر هستید :

– احتمال از دست دادن دندان جلو در اثر بیماری یا مواردی دیگر وجود دارد
– ریشه دندان شما از دست رفته یا آسیب دیده است
– دندان شما شکسته شده یا ترک خورده باشد
– دندان شما بشدت دچار پوسیدگی باشد
– دندان شما در اثر تصادف یا آسیب شدید از دست رفته باشد

در صورت داشتن هر یک از شرایط پزشکی ذکر شده در بالا، شما کاندیدای ایمپلنت دندان جلو هستید و باید برای درمان و راهنمایی بیشتر به متخصص ایمپلنت با تجربه مراجعه کنید. پس از معاینات اولیه، دندانپزشک به شما بهترین زمان و روش درمان را توصیه خواهد کرد.

ایمپلنت دندان جلو فک بالا

بیشتر بخوانید : ایمپلنت دندان درد دارد؟

چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان جلو را انجام دهند ؟

ایمپلنت دندان جلو برای افرادی که دندان جلوی خود را از دست داده اند، ضرورت دارد. اما برای انجام ایمپلنت علاوه بر سالم بودن دهان و بافت لثه بیماری ها و شرایط هایی وجود دارد که می تواند بر درمان ایمپلنت تاثیر گذار باشد .
به عنوان مثال، بیماری هایی نظیر سرطان، دیابت کنترل نشده، رادیوتراپی فک، الکل، سیگار کشیدن یا بیماری های غیرطبیعی پریودنتال می توانند بر روی ایمپلنت دندان جلو تاثیر بگذارند. این بیماری ها ممکن است روند جوش خوردن ایمپلنت در استخوان فک را به تاخیر اندازد. بنابراین اگر دچار هر یک از این بیماری ها هستید قبل از انجام ایمپلنت دندانپزشک خود را از این موضوع مطلع سازید.

ایمپلنت دندان های جلو راحت تر است یا دندان های آسیا؟

به طور کلی چون در قسمت جلوی فک محدودیت های سینوس و عصب وجود ندارد ایمپلنت دندان های جلو راحت تر است. اما دندانپزشک متخصص باید تبحر کافی در کاشت دندان جلو را داشته باشد تا از لحاظ اهمیت دندان جلو در زیبایی ظاهری ملاحظات لازم انجام پذیرد.

چرا باید درمان ایمپلنت را انتخاب کنیم؟

به گفته دندانپزشکان، ایمپلنت دندان بهترین درمان برای دندان از دست رفته است. شما ممکن است گزینه های درمانی دیگری از جمله بریج دندان را هم بتوانید انجام دهید ولی در نظر بگیرید که ایمپلنت ها یک راه حل بلند مدت را تضمین می کنند. ایمپلنت ها در مقایسه با دیگر درمان های زیبایی، مزایای متعددی دارند :

– ایمپلنت ها طبیعی هستند
– ایمپلنت ها همانند دندان های طبیعی عمل می کنند
– ایمپلنت کمترین عوارض را دارند
– ایمپلنت بسیار راحت اند
– بر خلاف بریج، ایمپلنت ها می توانند جایگزین چندین دندان شوند

ایمپلنت دندان جلو در کلینیک دندانپزشکی کوروش
بیشتر بخوانید : ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد

مطالب مرتبط :

آیا می دانید طول عمر بریج دندان چقدر است ؟

آیا می دانید معایب بریج دندان در مقایسه با ایمپلنت چیست ؟

چه کسانی می توانند ایمپلنت انجام دهند ؟

قیمت بریج دندان و ایمپلنت در مشهد؛ بیشتر بدانید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹