جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟ (پادکست شماره 14)

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

جلسه جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟ مراحل جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟ آیا لازم است برای جراحی ایمپلنت مرخصی بگیرم؟ آیا ایمپلنت دندان ایمن است؟ برای اطلاعات بیشتر درباره مدت زمان ایمپلنت دندان تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و پادکست زیر را بشنوید.


قرار دادن یک واحد ایمپلنت دندان ممکن است حدود سی دقیقه طول بکشد، در حالی که یک عمل جراحی پیچیده که نیاز به تعویض های متعدد دارد ممکن است بیش از 3-4 ساعت طول بکشد. بعد از قرار دادن ایمپلنت، چند ماه زمان نیاز است تا ایمپلنت به درستی با استخوان فک جوش بخورد. سپس دندانپزشک روکش را روی ایمپلنت قرار می دهد.
جلسه جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟

 

 

مراحل جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟

بعد از برنامه ریزی اولیه، کل مراحل کاشت ایمپلنت حدود 6-8 ماه طول می کشد، مگر اینکه به جراحی پیچیده تری نیاز باشد. در اولین جلسه دندانپزشکی، جراح دندانپزشک کاشت ایمپلنت را در استخوان فک انجام می دهد.

سپس جراح ایمپلنت را با بافت لثه می پوشاند تا ایمپلنت به خوبی التیام یابد. پس از کاشت ایمپلنت یک روکش موقت بر ریو ایمپلنت قرار داده می شود تا از لحاظ زیبایی ظاهر دندان های شما طبیعی به نظر برسد و شما قادر به جویدن غذا باشید.
حدوداً 3 تا 5 ماه بعد، شما مجددا به دندانپزشکی رفته تا پست دندان را قرار دهد. پس از قرار دادن پست، دندانپزشک اندازه روکش دندان را با ایمپلنت شما متناسب می کند.

دو تا شش هفته بعد، اتصالات نهایی روکش دندان و ایمپلنت انجام می شود. این کار ممکن است فقط در یک جلسه انجام شود، یا ممکن است لازم باشد چندین بار مراجعه کنید تا از اندازه، رنگ و نسبت صحیح دندان جدید اطمینان حاصل کنید.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد

پادکست : ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست

آیا لازم است برای جراحی ایمپلنت مرخصی بگیرم؟

بیشتر افراد روز بعد از عمل به محل کار خود برمی گردند، اگرچه این به تجربه فردی شما و دشواری عمل جراحی بستگی دارد. بعضی از افراد ترجیح می دهند یک روز مرخصی بگیرند تا کاملا بهبود یابند.

 

آیا ایمپلنت دندان ایمن است ؟

کاشت ایمپلنت دندان برای افرادی که برای جراحی آمادگی دارند ایمن می باشد. ایمپلنت دندان نسبت به بریج دندان ماندگاری بیشتری دارد و از لحاظ ظاهری و عملکردی بسیار مشابه دندان طبیعی فرد می باشد.
بیمارانی که سیگار می کشند یا ضعف استخوان فک دارند ممکن است کاندیدای خوبی برای کاشت دندان نباشند. با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا واجد شرایط جراحی هستید یا خیر.

پادکست شماره 14 : جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹