هر آنچه باید درباره جراحی فک در مشهد بدانید

Rectangle 13 (7)

جراحی فک در مشهد . جراحی فک چگونه است ؟ جراحی فک بدون ارتودنسی امکان پذیر است ؟ ارتودنسی قبل از جراحی فک باید انجام شود یا بعد از آن ؟ مدت زمان ارتودنسی قبل از جراحی فک چقدر است ؟ بهترین جراح فک وصورت در مشهد چه کسی است ؟ هزینه جراحی فک در مشهد چقدر است ؟

در این مقاله نگاهی داریم به جراحی فک و مزایای انجام آن و همچنین روند درمانی جراحی فک در مشهد و نکات قبل و بعد از عمل.


جهت اطلاعات بیشتر جراحی فک در مشهد با شماره تلفن تماس حاصل فرمایید.


جراحی فک چیست؟

جراحی فک، که به عنوان عمل جراحی ارتوگناتیک شناخته می شود، بی نظمی استخوان های فک و ناهماهنگی فک ها و دندان ها را اصلاح می کند تا عملکرد آنها را بهبود ببخشد. انجام این اصلاحات همچنین ممکن است ظاهر صورت شما را نیز بهبود بخشد.

جراحی فک در مشهد بهترین متخصص جراحی فک در مشهد
جراحی فک پایین جلو آمده

جراحی فک یا ارتودنسی ؟

اگر شما مشکلاتی در فک خود دارید که با ارتودنسی قابل درمان نیست، جراحی فک می تواند یک گزینه اصلاحی باشد. همچنین در بسیاری از موارد، قبل از عمل و در حین بهبودی بعد از عمل بر روی دندان های خود ممکن است نیاز به ارتودنسی داشته باشید تا زمانی که بهبودی کامل شده و تراز شدن فک و دندان ها اتفاق بیافتد. متخصص ارتودنسی شما می تواند با همکاری جراح دهان و فک و صورت (فک و صورت) برای تعیین برنامه درمانی شما اقدام کند.

جراحی فک بعد از کامل شدن رشد مناسب است، معمولاً در سنین 14 تا 16 سال برای زنان و سنین 17 تا 21 سال برای مردان رشد بدن کامل می شود.

مطلب مرتبط : هزینه ارتودنسی در مشهد چقدر است؟

مزایای استفاده از درمان ارتوپدی

قرار دادن فک ها در جای صحیح خود نه تنها ظاهر لبخند بیمار را بهبود می بخشد، بلکه می تواند ویژگی های صورت او را نیز تغییر دهد. بیماران با سن بالاتر که فک آنها دیگر در حال رشد نیست، آسیب دیدگی کمتری نسبت به انجام عمل جراحی دارند.

درمان های ارتوپدی در ترکیب با ارتودنسی یا به عنوان یک درمان مستقل، می توانند تأثیر چشمگیری در بهبود ظاهر کلی صورت و لبخند فرد داشته باشد. به عنوان مثال ، درمان های ارتوپدی می تواند آوربایت و اندربایت را اصلاح نموده و بر ظاهر بیمار تأثیر بگذارد.

آمادگی قبل از عمل جراحی فک

در اکثر موارد، لازم است تا قبل از عمل جراحی فک به متخصص ارتودنسی مراجعه نموده و در ابتدا درمان ارتودنسی انجام دهید. معمولاً طول مدت ارتودنسی و ماندن بریس ها بر روی دندان ها 12 تا 18 ماه قبل از عمل جراحی فک می باشد تا دندان های شما ردیف و صاف شده و برای جراحی فک آماده باشند.

ارتودنتیست و جراح دهان و فک شما برای انجام برنامه درمانی مناسب شما با یکدیگر همکاری دارند. تهیه عکس های ایکس ری ، تصاویر و مدل های دندان شما بخشی از برنامه ریزی برای جراحی فک شما هستند. گاهی اوقات ، تفاوت در نحوه قرار گرفتن دندان ها روی هم، نیاز به تغییر شکل دندان ها ، پوشاندن دندان ها با روکش و یا استفاده از هر دو روش برای اصلاح کامل دارد.

مطلب مرتبط : ارتودنسی بعد از جراحی فک

جراحی فک در مشهد

قبل از عمل جراحی فک

جراحی فک توسط جراحان دهان و فک صورت انجام می شود. جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام می شود.

در طول عمل جراحی فک

جراحی معمولاً از داخل دهان انجام می شود، بنابراین هیچ زخمی روی چانه، فک یا اطراف دهان دیده نمی شود. با این وجود ، بعضی اوقات ممکن است برش هایی کوچک در خارج از دهان مورد نیاز باشد.

جراح شما بریدگی هایی در فک ایجاد می کند و فک را در وضعیت صحیح حرکت می دهد. پس از اتمام جایگذاری صحیح فک، جراح ممکن است از صفحات استخوانی کوچک ، پیچ ، سیم و باند لاستیکی برای ایمن سازی استخوان ها در موقعیت جدید آنها استفاده کند. این پیچ ها – که کوچکتر از براکت مورد استفاده برای بریس ها هستند – با گذشت زمان در ساختار استخوان یکپارچه می شوند.

جراحی فک در مشهد - جراحی فک پایین عقب رفته
جراحی فک پایین عقب رفته؛ استفاده از پیچ و باند لاستیکی

در بعضی موارد، ممکن است استخوان اضافی به فک اضافه شود. جراح شما استخوان را از لگن، پا یا دنده شما منتقل می کند و با صفحات و پیچ آن را ایمن می کند. در موارد دیگر، استخوان ممکن است تغییر شکل داده شود تا تناسب بهتری داشته باشد.

جراحی فک ممکن است روی فک فوقانی، فک تحتانی ، چانه و یا ترکیبی از آنها انجام شود.

جراحی فک بالا عقب رفته - جراحی فک در مشهد
از راست به چپ:جراحی فک پایین عقب رفته-جراحی فک بالا عقب رفته

بعد از عمل جراحی فک

بعد از عمل پزشک دستورات و توصیه های لازم را به شما می دهد. این توصیه ها معمولاً شامل موارد زیر است:

– مواد غذایی که می توانید بخورید

– بهداشت دهان

– جلوگیری از مصرف دخانیات

– جلوگیری از فعالیت شدید

– استفاده از داروهایی برای کنترل درد

– زمانی که می توانید به محل کار یا مدرسه برگردید، که معمولاً یک تا سه هفته است

بهبودی اولیه فک به طور معمول حدود شش هفته پس از عمل می باشد، اما بهبودی کامل می تواند تا 12 هفته طول بکشد.

متخصص ارتودنسی بعد از بهبودی فک (حدوداً شش هفته پس از عمل) اصلاح ناهماهنگی دندان ها را با استفاده از نصب بریس ها انجام می دهد. کل فرایند ارتودنسی، از جمله جراحی فک و نصب بریس ممکن است چندین سال طول بکشد. پس از برداشتن ارتودنسی، ممکن است از نگهدارنده برای حفظ موقعیت دندان ها استفاده شود.

مطلب مرتبط : نگهدارنده های ارتودنسی (ریتینر) چیست؟

نتایج جراحی فک چیست؟

جراحی فک و اصلاح تراز فک و دندانهای شما می تواند منجر به موارد زیر شود:

– متعادل نمودن ظاهر صورت
– عملکرد بهتر دندان های شما
– سلامتی بیشتر در اثر بهبود خواب، تنفس، جویدن و بلع
– بهبود اختلالات گفتاری

مزایای ثانویه جراحی فک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– بهبود ظاهر
– افزایش اعتماد به نفس در فرد

جلسه مشاوره جراحی فک در کلینیک کوروش

در جلسه مشاوره با جراح فك او تمام دندان ها و وضعیت فک شما بررسی نموده و گرفتن عکس از فک و دندان ها را تجویز می نماید. در صورتی که مشکل بایت شما ناشی از ناهماهنگی فک نباشد تنها ممکن است درمان ارتودنسی برای شما کافی باشد. در صورتی که نیاز به جراحی فک باشد طی مشاوره با متخصص جراح فک بر اساس تصاویر فک شما مشخص می شود چه درمانی برای شما مناسب است.

با هماهنگی متخصص ارتودنتیست و جراح فک بهترین برنامه درمانی برای شما مشخص می گردد. در جلسه مشاوره شما می توانید تمامی انتظارات خود را بیان نموده تا متخصص جراح فک راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

در جلسه مشاوره تمامی روند درمانی و یا پیشنهادات درمانی به شما توضیح داده شده و همچنین هزینه جراحی فک و درمان های مورد نیاز برای شما مشخص می شود.

در صورت تصمیم گیری نهایی برای انجام عمل جراحی فک، تاریخ عمل مشخص می گردد و پزشک توصیه های لازم قبل از عمل را به شما ارائه می دهد.

جهت اطلاعات بیشتر برای عمل جراحی فک توسط بهترین متخصص جراح فک مشهد در کلینیک کوروش لطفا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹