درمان لبخند لثه ای یا ژنژیوکتومی 

درمان لبخند لثه ای در مشهد

لبخند لثه ای یا نمایش بیش از حد لثه یا (gummy smile) به حالتی گفته می شود که لثه افراد در هنگام لبخند زدن نمایان می شود. در این مقاله سعی بر آن است تا اطلاعات بیشتری درباره علت و درمان لبخند لثه ای در مشهد (ژنژیوکتومی ) در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در افراد مبتلا به لبخند لثه ای میزان نمایان شدن لثه در هنگام لبخند زدن بیشتر از سه یا چهار میلی متر است. بسیاری از این افراد چون احساس می کنند که لبخند زیبایی ندارند سعی می کنند کمتر بخندد یا اصلا نخندند. به همین دلیل امروزه روش های متعددی برای درمان این مشکل بوجود آمده است.

لبخند لثه ای در مشهد

علت مشکل لبخند لثه ای

بطور کلی خط لبخند یا زیبایی دندان هایی که هنگام لبخند دیده می شوند، توسط چندین عامل تعیین می گردد از جمله:
– شکل و اندازه لب ها
– عضلات صورت شما
– شکل و اندازه دندان هایتان
– بافت لثه شما

میزان بافت لثه ای که در خط لبخند دیده می شود باید با لب فوقانی هماهنگی داشته باشد. به همین علت است که بسیاری از مردم که دچار لبخند لثه ای هستند احساس می کنند که لبخند جذابی ندارند.

عوامل مختلفی ممکن است باعث ایجاد لبخند لثه ای در افراد شود. تعدادی از این عوامل در زیر آورده شده است :
– فعال بودن بیش از حد عضله ای که کنترل لب بالایی را برعهده دارد. این پدیده باعث می شود لب فوقانی بیش از حد طبیعی بالا برود.
– گاهی ممکن است در اثر موقعیت نامناسب دندان ها یا فک باشد
– ممکن است موقعیت فک طبیعی باشد اما طول دندان ها زیادی بلند باشد
– رشد بیش از حد فک بالا
– عوامل ارثی و اختلالات متابولیک
– بلند بودن طول لثه ( رشد بیش از حد بافت لثه یا هیپتروفی لثه )

درمان لبخند لثه ای مشهد

درمان لبخند لثه ای (ژنژیوکتومی)

روش درمان لبخند لثه ای بستگی به شدت آن دارد.
اگر فکر می کنید لبخند لثه ای دارید، برای تشخیص نوع و گزینه های درمان بایستی به دندانپزشک خود مراجعه کنید. دندانپزشک شما دهان، دندان ها و لثه ها را بررسی می کند تا میزان شدت و بلند بودن بیش از حد لثه و علل احتمالی آن را تعیین کند. این بررسی ممکن است شامل مشاهدات چشمی و در مواردی گرفتن عکس دیجیتال از دندان ها و لثه های شما باشد. شما همچنین ممکن است نیاز به تصویربرداری اشعه ایکس داشته باشید تا ریشه دندان ها و استخوان فک بطور دقیق بررسی شود.
بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید، مثل یک پریودنتیست، ارتودنتیست یا جراح لثه.

مطلب مرتبط : بهترین متخصص جراح لثه در مشهد

قبل و بعد از درمان لبخند لثه ای

انواع روش های درمان لبخند لثه ای

روش درمان بسته به ماهیت وضعیت بالینی خاص شما می تواند شامل یک یا چند مورد زیر باشد:
– درمان های لیزر (در موارد جزئی).
– جراحی جابجایی لب.
– ارتودنسی، برای حرکت دندان ها به موقعیت های مناسب تر.
– جراحی بافت ها و استخوان های لثه برای ایجاد چهره های ظریف تر و جذاب تر .
– جراحی فک و صورت برای جابجایی استخوان.

در روش درمان با ارتودنسی برای موارد خفیف تر، نیرویی رو به بالا بر روی دندان های فوقانی اعمال می شود و باعث می شود تا دندان ها و لثه هر دو با هم به سمت بالا حرکت کنند و در نتیجه سبب تغییر شکل استخوان فک بالا می شود. این روش بدون کوتاه کردن طول دندان ها، لبخند لثه‌ای را کاهش و آن را برطرف می‌کند. در موارد شدیدتر ممکن است جراحی فک نیز توصیه شود.

مطلب مرتبط : تفاوت ونیر کامپوزیت با لمینت دندان چیست ؟

مطلب مرتبط : هزینه ونیر کامپوزیت چقدر است ؟

مطلب مرتبط : ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی ؟

مطلب مرتبط : آیا لمینت دندان باعث خرابی دندان می شود؟

هزینه درمان لبخند لثه ای در مشهد

این یک سوال معمول است که اغلب افراد قبل از شروع درمان می پرسند. معمولا میزان هزینه ای که برای اصلاح لبخند لثه ای لازم است بسیار مختلف می باشد و بسته به شدت لبخند لثه ای وعلت ایجاد آن و پس از تشخیص بهترین روش درمان، تعیین می شود. با این حال، لازم به ذکر است در مواردی که روش های متعدد درمانی لازم باشد هزینه های درمان بسیار بالاتر خواهد بود.

هزینه درمان لبخند لثه ای همانند سایر درمان ها و روش های دندانپزشکی بستگی به تخصص و تجربه دندانپزشک، موقعیت جغرافیایی و روش درمانی دارد. هزینه دقیق در جلسه معاینه حضوری و پس از انجام بررسی های لازم مشخص می گردد.
از آنجایی که درمان لبخند لثه ای به دلایل زیبایی انجام می شود بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. البته در برخی از استثنائات که فرد در اثر بروز حادثه دچار این مشکل شده باشد ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

درمان لبخند لثه ای در کلینیک کوروش

در کلینیک تخصصی کوروش، برای اصلاح طرح لبخند لثه‌ای (ژنژیوکتومی) ابتدا وجود مشکلات فک در شما بررسی می‌شود. با توجه به بررسی عوامل ایجاد کننده لبخند لثه ای و تشخیص علت آن، روش درمانی مناسب پیشنهاد می شود. جراحی فک در صورتی تجویز می شود که لبخند لثه ای شدت بالایی داشته باشد و مشکلات فک منجر به ایجاد آن شده باشد.

اگر فک شما طبیعی باشد و لبخند لثه ای به علت کوچکی دندان و یا هایپرتروپی (طول زیاد لثه) باشد، با روش‌های جراحی با لیزر و یا الکتروسرجری به افزایش طول تاج پرداخته می‌شود. همچنین ممکن است در مواردی که مشکل در اثر بالا بودن بیش از اندازه لب باشد، تزریق بوتاکس توصیه گردد تا موقعیت لب پایین آورده شود.

در هر صورت معاینه حضوری جهت تشخیص علت و انتخاب مناسب ترین روش درمان ضروری است.

جهت اطلاعات بیشتر برای درمان لبخند لثه ای در مشهد و اطلاع از هزینه آن با کلینیک دندانپزشکی کوروش تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹