روش های سفید کردن دندان در مشهد + عکس

تبييض الاسنان في ايران

سفید کردن دندان در مشهد

زیبایی دندان ها نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت فرد دارد. زرد شدن دندان ها یکی از عواملی است که زیبایی دندان ها را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین بیشتر افراد دوست دارند دندان هایی سفید و براق داشته باشند. سفید کردن دندان توسط بلیچینگ می تواند یک روش بسیار موثر برای روشن کردن رنگ طبیعی دندان ها بدون تراش سطح دندان باشد.
البته سفید کردن دندان ها با بلیچینگ باعث تغییر رنگ و سفید شدن کامل رنگ دندان ها نمی شود، اما رنگ موجود را مقداری روشن تر می کند.


هزینه و عکس : بلیچینگ دندان در مشهد


دلیل سفید کردن دندان ها

دلایل متعددی برای سفید کردن رنگ دندان ها وجود دارد . تعداد بسیار کمی از مردم دندان های سفید درخشان دارند و با افزایش سن، رنگ دندان ها تغییر می یابد. عوامل بسیاری بر رنگ دندان ها تاثیر گذار اند، نوشیدنی هایی نظیر چای، قهوه، شراب قرمز و انگور سیاه می توانند رنگ دندان را تغییر دهند. سیگارکشیدن نیز می تواند سبب ایجاد لکه روی دندان ها شود.

چه روش هایی برای سفید کردن دندان در مشهد وجود دارد؟

بلیچینگ معمول ترین روش سفید کردن دندان در مشهد است . پس از مراجعه به دندانپزشکی و مشاوره با دندانپزشک مشخص می شود که آیا شما برای درمان با بلیچینگ مناسب هستید یا خیر.
در ابتدا جهت محافظت از لثه ها، تمام لثه اطراف دندان های جلو توسط ژل مخصوص محافظ لثه پوشانده می شود. سپس ژل مخصوص بليچينگ (ماده فعال) که معمولا پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید می باشد روی سطوح بیرونی دندان های جلو قرار داده می شود.با شکسته شدن این ماده فعال اکسیژن به مینای دندان نفوذ کرده و رنگ دندان سفید تر می شود.

جهت فعال سازی ژل های مخصوص بلیچینگ از دستگاه مخصوص بليچينگ استفاده می شود که اشعه با فرکانس بالا و آبی تولید می کند و پس از تاباندن آن به ژل های روی دندان ها سبب افزایش سرعت نفوذ ماده سفید کننده به مینای دندان و در نتیجه تجزیه لک ها می شود.

سپس ژل ها از روی سطح دندان ها پاک شده و مجددا از لایه جدید ژل ها استفاده می شود. این عمل چندین بار تکرار می شود و در نهایت رنگ دندان ها 4 تا 8 درجه نسبت به قبل روشن تر می گردد.
و دندان ها معمولا در طی یک جلسه بلیچینگ سفید می شوند. پس از انجام بلیچینگ به علت افزایش حساسیت دندان ها باید از خوردن و آشامیدن مواد غذایی رنگ دار مانند چای، قهوه و سیگار اجتناب نمایید.

بیشتر بخوانید : سفید کردن دندان در خانه با ساده ترین روش

بیشتر بخوانید : مسواک خوب چه ویژگی دارد

سفید کردن دندان در مشهد - بلیچینگ

بیشتر بخوانید : مسواک خوب چه ویژگی دارد

آیا سفید کردن دندان ها ضرر دارد؟

طبق تحقیقات گسترده ای که در زمینه سفید کردن دندان ها انجام شده است، نشان داده شده که با استفاده از غلظت مناسب پراکسید هیدروژن، بلیچینگ کاملا ایمن و بی خطر می باشد. البته حساسیت دندان ها در طی بلیچینگ یک عارضه جانبی رایج می باشد.

استفاده از روش های اسیدی قوی ممکن است مینای دندان را از بین ببرد، مخصوصا اگر مدت زمان طولانی از آن استفاده شود، بنابراین باید از استفاده از این روش ها اجتناب شود.
رایج ترین و کامل ترین مواد سفید کننده شامل 10٪ کربامید پراکسید (که در خانه مورد استفاده قرار می گیرد) و 35٪ پراکسید هیدروژن (در دفتر دندانپزشکی استفاده می شود) است.
هر دو ماده بایستی در غلظت مشخص و برای مدت زمان معینی روی دندان ها قرار داده شود و عدم رعایت غلظت و زمان مناسب ممکن است آسیب جدی بر مینای دندان وارد کند. بنابراین بهتر است این روش ها را در منزل امتحان نکنید.

از آنجائی که پراکسید هیدروژن حتی در غلظت کم نیز ممکن است به بافت لثه آسیب وارد کند، دندانپزشک بایستی اقدامات لازم برای محافظت از لثه ها در تماس با این مواد را انجام دهد.
پس از بلیچینگ نیز باید مراقبت های کافی انجام پذیرد و استفاده از مسواک نرم نیز تا دو هفته رعایت شود.

سفید کردن دندان در مشهد - بلیچینگ - کلینیک کوروش مشهد
بلیچینگ دندان با لیزر در مشهد؛ کلینیک دندانپزشکی کوروش

بیشتر بخوانید : بهترین کلینیک زیبایی دندانپزشکی مشهد

تفاوت جرم گیری با بلیچینگ

در روش بلیچینگ رنگ دندان ها توسط مواد بلیچینگ روشن تر می شود در حالیکه در جرم گیری رنگ دندان ها تغییری نمی کند و تنها جرم ها و پلاک هایی که روی سطح مینای دندان ایجاد شده حذف می گردد و در نتیجه رنگ واقعی دندان ها نمایان می شود.

جرم گیری برای برداشتن جرم هایی از سطح دندان استفاده می گردد که توسط مسواک قابل تمیز شدن نمی باشد و برای رفع این جرم ها بایستی جرمگیری توسط دندانپزشک انجام شود. جرم گیری بدون تراش دندان انجام می شود و دستگاه جرمگیری صرفا با ایجاد لرزش جرم های سطح دندان را برطرف می کند.

با توجه به اینکه جرمگیری رنگ دندان ها را تغییر نمی دهد بنابراین افرادی که تصمیم دارند رنگ دندان های خود را سفیدتر نموده و نسبت به قبل روشن تر شود بایستی از روش بلیچینگ استفاده کنند.
البته همانطور که گفته شد با بلیچینگ دندان ها کاملا سفید نمی شوند بلکه فقط نسبت به رنگ قبل روشن تر می شود. بنابراین افرادی که تصمیم دارند رنگ دندان خود را سفید نمایند بایستی از روش های دیگر از جمله ونیر کامپوزیت و لمینت دندان (لومینرز سرامیک) استفاده نمایند.

ماندگاری بلیچینگ چقدر است ؟

باید در نظر داشته باشید که بلیچینگ یک درمان دائمی نیست و باید تکرار شود. در صورت رعایت رژیم غذایی و عدم مصرف خوراکی های رنگ دار مانند چای، قهوه و نوشابه های رنگ دار، عدم استعمال سیگار و همچنین رعایت اصول بهداشتی از جمله مسواک زدن و نخ دندان کشیدن (بخصوص پس از مصرف مواد غذایی رنگ دار مانند پفک و قهوه و چای) بلیچینگ بین یک تا سه سال ماندگاری دارد.

تفاوت بلیچینگ با لمینت دندان

در لمینت دندان و یا ونیر دندان یک لایه خارجی از سرامیک یا کامپوزیت بر روی دندان های فرد قرار داده می شود و گاهی نیز نیاز به تراش دندان ها می باشد ولی در روش بلیچینگ هیچ لایه ای به دندان ها اضافه نمی شود بلکه تنها توسط مواد شیمیایی رنگ دندان روشن تر می شود .

به عبارتی دیگر در لمینت دندان رنگ دندان بر اساس سلیقه فرد قابل انتخاب است در حالیکه در بلیچینگ ممکن است رنگ دندان ها به رنگ دلخواه مورد نظر فرد نرسد. همچنین لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت دندان نسبت به بلیچینگ عمر بیشتری دارند.

بلیچینگ دندان در مشهد - تصویر قبل و بعد بلیچینگ دندان
سفید شدن دندان با بلیچینگ در کلینیک کوروش
ونیر کامپوزیت دندان در مشهد
سفید کردن دندان با ونیر کامپوزیت در کلینیک کوروش

قیمت بلیچینگ دندان

بر اساس مواد مورد استفاده در بلیچینگ، نوع دستگاه مورد استفاده و تعداد جلسات، متفاوت می باشد. در هر صورت این روش سفید کردن دندان از دیگر روش ها مقرون بصرفه تر می باشد و بلیچینگ دندان نسبت به لمینت دندان هزینه بسیار کمتری دارد.

در گالری تصاویر سایت می توانید برخی از نمونه کارهای انجام شده سفید کردن دندان توسط روش های ونیر کامپوزیت، لومینرز سرامیک و بلیچینگ دندان را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹