سوالات متداول دندانپزشکی زیبایی

تصاویر جدید کامپوزیت دندان در مشهد

از آنجایی که دندان ها نقش اساسی در زیبایی صورت و همچنین سلامتی فرد دارد بنابراین تمیز کردن دندان ها بسیار مهم است. در این مطلب سعی شده است تا به سوالات شما درباره سفید کردن دندان ها پاسخ داده شود.

آیا دندانپزشکی کوروش خدماتی نظیر تمیز کردن دندان ها را نیز انجام می دهد؟

بله، کلینیک ما ارائه دهنده خدمات تمیز کردن – بهداشت دهان و دندان نیز می باشد. از جمله درمان تارتار دندان، حذف پلاک، پالیش و پرداخت دندان ها با استفاده از خمیر فلوراید. همچنین جلسات بهداشت دهان و دندان ما شامل ارائه دستورالعمل هایی در مورد چگونگی مراقبت از دندان های خود در منزل می باشد. ما خوشحال خواهیم بود که به شما آموزش دهیم که چگونه از انواع مختلف وسایل دندانپزشکی مانند نخ دندان، مسواک، دهان شویه و غیره برای سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده کنید.

پلاک دندان چیست؟

پلاک دندان یک بیوفیلم است که معمولا به رنگ زرد کم رنگ است و به طور طبیعی بر روی دندان ها ایجاد می شود. این پلاک شامل مقدار زیادی از باکتری های مختلف است، باعث ایجاد حفره های دندان و دیگر آسیب های دندان می شود. همچنین، برای جلوگیری از بیماری های لثه، لازم است که با استفاده از روش های صحیح تمیز کردن دندان ها، در اسرع وقت پلاک دندان را درمان نمود.

پلاک دندان چیست
پلاک دندان شامل مقدار زیادی باکتری است

مطلب مرتبط : 4 نکته مهم روش صحیح مسواک زدن و حفظ سلامت دندان ها

مطلب مرتبط : اول مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم ؟

تارتار چیست؟

در دندانپزشکی، تارتار یک نوع پلاک دندانی سخت است که ناشی از بهداشت دهان و دندان ناکافی یا نادرست است. این تارتار در اثر انباشت مداوم مواد معدنی حاصل از بزاق روی پلاک دندان است. سطح خشن آن یک محیط ایده آل برای تشکیل پلاک بیشتر است و سبب کاهش سلامتی لثه می شود. لایه تارتار می تواند در تمام سطح دندان ها گسترش یابد و باعث آسیب شدید دندان ها شود.

درمان تارتار دندان
تارتار یک نوع پلاک دندانی سخت است

پلاک دندان و تارتار چه مشکلاتی ایجاد می کنند؟

اگر پلاک دندان و تارتار درمان نشود، منجر به آسیب دائمی استخوان فک می شوند. دندان ها همچنین ممکن است استقامت خود را از دست بدهند، بنابراین پلاک دندان و تارتار اگر درمان نشود ممکن است به راحتی باعث از دست رفتن دندان ها شوند.

چگونه پلاک های دندانی و تارتار را از بین ببریم ؟

توصیه می کنیم برای پاک سازی دندان های آلوده به تاتار و پلاک حتما به دندانپزشک مراجعه کنید. اولین مرحله برای حذف تارتار استفاده از امواج اولتراسوند است (همچنین با استفاده از ابزار مکانیکی در صورت لزوم). پلاک دندان با استفاده از برس های دوار و خمیر مخصوص یا با استفاده از تکنیک های خاص دندانپزشکی برداشته می شوند. آخرین مرحله یک درمان موضعی با استفاده از مواد ضدعفونی است. پس از این درمان، دندان هایتان پاک تر، سفید و شفاف تر می شوند.

درمان تارتار و پلاک دندانی
حذف تارتار از دندان ها

مطلب مرتبط : روش های درمانی برای دندان آسیب دیده و پوسیده

مطلب مرتبط : بیماری التهاب لثه، ورم و خونریزی لثه؛ در اثر عدم استفاده از مسواک و نخ دندان

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان روشی است که در آن رنگ دندان ها با استفاده از یکی از تکنیک های موجود روشن تر می شود. یکی از روش های سفید کردن دندان ها استفاده از روش بلیچینگ می باشد که نسبت به روش کامپوزیت و لمینت دندان بسیار به صرفه تر بوده و از طرفی بدون آسیب رساندن به دندان های فرد انجام می شود. در این روش رنگ دندان های فرد پس از انجام بلیچینگ چند درجه روشن تر از قبل می شود.

سفید کردن دندان
سفید کردن و بستن فاصله بین دندان ها توسط ونیر کامپوزیت

مطلب مرتبط : سفید کردن دندان با استفاده از بلیچینگ

سفید کردن دندان ها چگونه انجام می شود ؟

ما می توانیم رنگ دندان های شما را روشن تر کنیم. ژل سفید کننده روی سطح دندان ها اعمال می شود. سپس از لامپ نور ویژه آبی برای افزایش اثر ژل استفاده می شود. این روش به ما اجازه می دهد که ژل هایی با شاخص پراکسید کمتر ولی با نتایج بهتر استفاده کنیم.

از آنجا که دندانپزشک حرفه ای قادر به استفاده از ژل های غلیظ تر است، در مقایسه با روش سفید کردن در خانه، بسیار موثرتر می باشد. در تمیز کردن دندان ها در دندانپزشکی این تضمین وجود دارد تا نتایج سفید شدن بهتر دندان ها فقط در مدت 60 دقیقه انجام شود. تکنیک های بلیچینگ در خانه اغلب نیاز به استفاده از مواد سفید کننده دندان در زمان های مشخص است.

سفید کردن دندان ها
بلیچینگ دندان در کلینیک دندانپزشکی کوروش

آیا سفید کردن دندان ها دردناک است؟

مطمئنا نیست. قبل از عمل سفید کردن ، ژل محافظ روی لثه ها و لب ها اعمال می شود. این ژل از بافت نرم در برابر نور آبی محافظت می کند. با این حال، بیماران ممکن است در طول 24 ساعت اول پس از سفید شدن دندان های حساس داشته باشند. یک راه برای جلوگیری از آن این است که از فلوراید بی رنگ روی دندان ها بلافاصله پس از عمل سفید کردن استفاده شود.

آیا سفید کردن دندان ها عوارض جانبی دارد؟

ممکن است حساسیت دندان بعد از عمل وجود داشته باشد. این اثر حدود 24 ساعت طول می کشد و پس از این مدت رفع می شود.

آیا سفید کردن دندان ها روشی ایمن است ؟

بله، سفید کردن دندان کاملا بی خطر است. بسیاری از مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که سفید کردن دندان توسط دندانپزشک حرفه ای ایمن است و به مینای دندان و بافت نرم آسیبی نمی رساند.

سفید کردن دندان ها چه میزان ماندگاری دارد ؟

با مراقبت صحیح از دندان ها و استفاده از قلم Brite در خانه، نتایج سفید کردن دندان ها ممکن است تا چندین سال ماندگاری داشته باشد. همچنین توصیه می شود که هر 6 ماه (3 ماه برای افراد سیگاری) جهت تمیز کردن دندان ها به دندانپزشک خود مراجعه کنید .

آیا آمالگام برای سلامتی خطر دارد؟

آمالگام یکی از قدیمی ترین مواد مورد استفاده توسط دندانپزشک است و ما تجربه مثبتی از استفاده از آن را داریم. پودر آمالگام مدرن، حاوی جیوه بسیار کمتر است. مقدار جیوه جدا شده از دندان های پر شده قدیمی و یا در طی مراحل دندانپزشکی بسیار کم است. در واقع، برخی مطالعات نشان می دهد که میزان جیوه ای که ما از غذای روزانه دریافت می کنیم بسیار بیشتر است.

سفید کردن دندان
پر کردن دندان با آمالگام

آیا مواد پرکننده آمالگام خوب است؟

مهم نیست که چه موادی استفاده می کنیم، ضروری است که تمام مراحل پر کردن دندان توسط آمالگام به خوبی انجام شود. این چیزی است که کیفیت بالای پر کردن را تضمین می کند. آمالگام داراي خواص مکانیکی فوق العاده ای است که باعث می شود برای پر کردن دندان های آسیایی بسیار مناسب باشد. پس از اتمام پر کردن، باید مدت زمانی بگذرد تا مواد به خوبی سفت شوند، بنابراین در طی جلسه بعدی، پرداخت نهایی انجام می شود. معایب اصلی آمالگام به خاطر ظاهر آن می باشد – رنگ نقره ای آن کاملا متفاوت از رنگ طبیعی دندان هاست.

مطلب مرتبط : مواد پرکننده ی دندان انواع، مزایا و معایب

آیا ممکن است آمالگام را با یک ماده پر کننده سفید جایگزین نمود؟

بسیاری از مواد جایگزین آمالگام با کیفیت مشابه برای پرکردن دندان ها وجود دارد، مانند مواد سرامیک. در روش پر کردن با سرامیک همانند استفاده از آمالگام قسمت پوسیده دندان ها حذف می شود. پس از آن، ادامه ی روش متفاوت از پر کردن معمول توسط آمالگام است. کامپیوتر به ما اجازه می دهد تا پرکردن دندان را در طی چند دقیقه انجام دهیم. پس از آن، ماده پر کننده به دندان می چسبد و چند مرحله نهایی انجام می شود. این مواد پرکننده سرامیکی دارای خواص مکانیکی ویژه ای هستند، ماندگاری طولانی دارند و همانند دندان واقعی فرد به نظر می رسند.

مطلب مرتبط : درباره پرکردن دندان با مواد همرنگ بیشتر بخوانید

کدام مواد پرکننده دندان بهترین است ؟

استفاده از روش مناسب و صحیح پر کردن دندان در حفظ کیفیت در طولانی مدت ضروری است. پس از آن، هر ماده پرکننده ای می تواند در برآوردن الزامات رضایت کننده باشد، اما ما بهترین تجربه را با سیستم inlay-onlay داریم.

در گالری تصاویر سایت می توانید برخی از نمونه کارهای انجام شده سفید کردن دندان توسط روش های ونیر کامپوزیت، لومینرز سرامیک و بلیچینگ دندان را مشاهده نمایید.

2 پاسخ

  1. سلام من دندانهای پایین هموروکشیدم فط یک دندان سالمهست دانهای باجلو سالمه متونم ازکامپیوزیت استفاده کنم وهزینه کامپیوزیت چنده
    باکمال تشکر

    1. سلام. لطفا برای امکان پذیر بودن انجام کامپوزیت دندان، معاینه حضوری رایگان تشریف بیاورید. برای اطلاعات بیشتر با شماره 09357664325 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹