آیا می دانید طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است ؟

طول عمر ایمپلنت دندان

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است ؟ آیا ایمپلنت دندان مادام العمر است ؟ چگونه بدانم که آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی خود دارم یا نه؟

برای اطلاعات بیشتر درباره میزان ماندگاری ایمپلنت دندان تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و پادکست زیر را بشنوید.

 

 

 

 

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است ؟

احتمالاً شنیده اید که طول عمر ایمپلنت دندان حدود 25 سال و بیشتر است، البته این درست است، تا زمانی که شما از آنها به طور صحیح مراقبت کنید.

اینکه ایمپلنت دندان برای همیشه ماندگار باشد، تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد از جمله:

1- مراقبت از ایمپلنت های دندانی خود مانند نخ دندان کشیدن و مسواک زدن روزانه، مراجعه منظم به دندانپزشکی هر شش ماه یکبار.

2- خودداری کردن از جویدن یا گاز گرفتن چیزهای بسیار سخت مانند مداد و جلوگیری از باز کردن چیزهایی با دندان.

3- مهارت دندانپزشک شما در کار گذاشتن ایمپلنت دندان. ارزیابی دقیق استخوان فک شما و اینکه آیا استخوان فک شما به طور کامل ایمپلنت را جذب کرده است یا خیر.

4- سبک زندگی و سلامت کلی شما

طول عمر ایمپلنت دندان

 

در صورت نیاز به روش پیوند استخوان، طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است ؟

برای افزایش استحکام و تراکم استخوان فک، کمتر از 10 درصد افرادی که از ایمپلنت دندان استفاده می کنند به پیوند استخوان احتیاج دارند.

از بین رفتن تراکم فک معمولاً ناشی از تروما، عفونت، بیماری یا از دست دادن دندان است. پیوند استخوان یک روش ایده آل برای بازگرداندن سلامت استخوان فک است، بنابراین می توانید از ماندگاری ایمپلنت دندان خود لذت ببرید.

چهار نوع پیوند استخوانی برای کاشت دندان وجود دارد :

گرافت های اتوژن: این روش محبوب ترین روش پیوند استخوان است و شامل پیوند استخوان از بدن خود فرد است.

آلیوگرافت ها (Allografts): به جای استفاده از استخوان از بدن خود فرد، آلیوگرافها از پیوند استخوان اهداکنندگان انسان می باشد.

Xenografts: این پیوند استخوان از یک منبع انسانی نیست، بلکه از حیوان است – معمولاً یک گاو. باید کاملاً با ترکیب استخوان و آناتومی شما سازگار باشد.

پیوند استخوان آلوپلاستیک: به جای استفاده از عناصر طبیعی استخوان، پیوندهای آلوپلاستیک گرافتهای مصنوعی، فسفات کلسیم هستند که قابل جذب و یا غیر قابل جذب هستند.

آیا ایمپلنت دندان موفقیت آمیز است؟

طبق آمار انجمن جراحان دهان و فک و صورت آمریکا (AAOMS) ، ایمپلنت های دندانی از میانگین موفقیت 95 درصدی برخوردار هستند، اما موفقیت آنها بستگی به مکان دندان های از دست رفته شما و سلامتی و شیوه زندگی شما دارد.

از آنجا که آنها به استخوان لثه و فک وارد می شوند، ممکن است برخی از افراد، مانند افرادی که از دیابت یا سیگار رنج می برند برای کاشت ایمپلنت مناسب نباشند.

قبل از ارائه یک یا چند راه حل دائم در زمینه کاشت دندان، دندانپزشک شما دندان ها، فک و استخوان های لثه شما را معاینه می کند و به شما اطلاع می دهد که آیا کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان هستید یا خیر.

طول عمر ایمپلنت دندان - موفقیت ایمپلنت دندان

چگونه بدانم که آیا نیاز به جایگزینی ایمپلنت دندان قدیمی خود دارم یا نه؟

ممکن است شما هرگز نیازی به تعویض ایمپلنت دندان خود نداشته باشید، مپر اینکه عفونت ایجاد شود یا به نوعی آسیب دیده باشد. برای مراقبت بهینه، شما باید هر شش ماه یکبار برای معاینه منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید و از سالم بودن و عملکرد طبیعی کاشت دندان خود اطمینان حاصل کنید.

پادکست شماره 15 : طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹