کامپوزیت دندان بهتر است یا ارتودنسی؟

لمینت بهتره یا ارتودنسی - تلبيس الاسنان بدون تقويم

زمانی که می خواهید بین لمینت دندان یا ارتودنسی یک روش را انتخاب کنید بایستی به عوامل مهمی توجه نمایید. از جمله این موارد می توان به طول دوره درمان، هزینه های ارتودنسی و لمینت یا کامپوزیت دندان، مدت زمان بهبودی و نتیجه نهایی اشاره نمود.

بریس ها می توانند بسیاری از نقص های صورت و دندان ها را رفع نمایند. از جمله اصلاح دندان های کج، تصحیح آوربایت، اندربایت، کراس بایت یا مال اکلوژن فک توسط ارتودنسی امکان پذیر است.

لمینت بهتره یا ارتودنسی - لمینت دندان بدون ارتودنسی

شاید شما نیز سوالات زیادی در ذهن خود داشته باشید، سوالاتی از قبیل :

نامرتبی و کجی شدید دندان‌ها را چطور رفع کنیم؟ ارتودنسی کنم یا لمینت ؟ تفاوت کامپوزیت و ارتودنسی چیست ؟ آیا لمینت دندان بدون ارتودنسی شدنی است؟ درمان کجی دندان بدون ارتودنسی چگونه است؟ کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی دندان؟

لمینت دندان های نامرتب امکان پذیر است؟ جابجایی دندان بدون ارتودنسی امکان پذیر است؟ هزینه ارتودنسی و لمینت دندان چقدر است؟ و سوالات بسیار دیگر. در این مقاله سعی داریم تا به سوالات شما پاسخ دهیم. بهتر است در ابتدا مروری به روش های ارتودنسی و لمینت دندان داشته باشیم.

کدامیک لبخند زیباتری به شما می دهد ؟ لمینت یا ارتودنسی دندان ؟

هر دو روش لمینت و ارتودنسی می توانند نقص های خاصی را بر طرف نمایند اما روش انجام کار متفاوت است. لمینت ها یا کامپوزیت دندان یک روش دندانپزشکی کاملاً زیبایی هستند، در حالی که در روش ارتودنسی و بریس ها ساختار اسکلتی دندان ها، فک و کام دهان نیز مورد توجه قرار می گیرد.

از طرفی طول درمان ارتودنسی بسیار طولانی است اما در نهایت هر دو گزینه نتایج خارق العاده ای ایجاد می کنند ، اما کدام یک برای شما مناسب تر است؟

بیشتر بخوانید : ارتودنسی در مشهد

عکس کامپوزیت دندان جلو - دندانپزشکی زیبایی در مشهد

تفاوت بین لمینت ها و بریس ها چیست؟

همانطور که در ابتدا ذکر شد بریس ها می توانند بسیاری از نقص های دهان و دندان ها از جمله دندان های کج و مشکلات بایت مانند اوربایت، آندربایت، کراس بایت یا مال اکلوژن فک را اصلاح نماید. همچنین ممکن است از بریس ها به همراه سایر انواع درمان های ارتودنسی برای بزرگتر کردن اندازه فک استفاده شود. بنابراین مشکلات بایت دندان ها ، فواصل زیاد بین دندانی و شلوغی یا نامرتبی شدید دندان ها فقط توسط ارتودنسی قابل درمان می باشد.

لمینت یک روش زیبایی برای بهبود ظاهر دندان ها است که می تواند دندان هایی را که دارای ترک خوردگی، بدرنگی، نامرتبی های جزئی یا سایر عیب های زیبایی دندان هستند را اصلاح کند. بریس دندان فرآیندی طولانی تر است که ممکن است به ماه ها یا حتی سالها زمان نیاز داشته باشد ، در حالی که لمینت ها فقط در طی چند جلسه می تواند لبخند شما را زیباتر نماید.

بیشتر بخوانید : 7 مشکل رایج بایت در کودکان و بزرگسالان


با استفاده از لمینت ها ، لبخند شما فقط در طی دو یا سه جلسه درخشان و جذاب می شود


چرا لمینت دندان می تواند بهتر از ارتودنسی باشد؟

با استفاده از Lumineers ، لبخند شما فقط در طی دو یا سه جلسه درخشان و جذاب می شود.

بخش زیبایی کلینیک دندانپزشکی کوروش می تواند لبخند شما را از حالت نامناسب به حالت درخشان، سفید، جذاب، مرتب، خوش عکس و زیبا دوباره احیا نماید.

در مواردی که رنگ دندان ها تغییر کرده است یا دارای لکه هایی می باشد که توسط بلیچینگ قابل درمان نیست لمینت دندان می تواند کارآمد تر از ارتودنسی باشد. همچنین اصلاح دندان شکسته و همچنین اصلاح طول تاج دندان توسط لمینت دندان امکان پذیر بوده و در مدت کوتاهی به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

هزینه لمینت دندان بسته به تعداد دندان هایی که نیاز به لمینت کردن دارند می تواند مقرون به صرفه نیز باشد. اما بایستی در نظر داشته باشید که مشکلات پیچیده و نامرتبی های شدید دندان ها با استفاده از لمینت قابل درمان نمی باشد.

بیشتر بخوانید : ارتودنسی کنم یا لمینت؟

بیشتر بخوانید : آیا لمینت دندان باعث خرابی دندان می شود؟

تصویر ونیر کامپوزیت دندان در کلینیک کوروش

تفاوت بین لمینت های سرامیکی و ونیر کامپوزیت چیست؟

در روش لمینت احتیاج به قالب گیری دندان است و روکش های سفارشی مختص دندان های فرد ساخته می شود.

در این روش یک لایه نازک از مینای دندان برداشته می شود. سپس روکش های آماده شده در لابراتوار توسط دندانپزشک بر روی مینای دندان چسبانده می شود.

ونیرهای کامپوزیتی نسبت به لمینت های سرامیکی به مراتب کمتر تهاجمی هستند ونیازی به بی حسی ناحیه نیز نمی باشد. در این روش مینای دندان شما کاملا دست نخورده می ماند و آسیب نمی بیند. البته عمر لمینت سرامیکی نسبت به ونیر کامپوزیت بیشتر می باشد. هزینه لمینت سرامیکی تقریبا دو برابر ونیر کامپوزیت می باشد.

بنابراین بسیاری از افراد با نقص جزئی لبخند می توانند بدون نیاز به ارتودنسی دندان و استفاده از بریس ها به لبخند دلخواه خود دست یابند.

بیشتر بخوانید : لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت

فیلم مراحل لمینت دندان

استفاده از هر دو روش ارتودنسی و لمینت

در برخی موارد برای دستیابی به نتیجه مطلوب تر می توان از هر دو روش ارتودنسی و لمینت دندان استفاده نمود. در روش مکمل ابتدا لازم است تا ارتودنسی دندان انجام شود و پس از اتمام دوره ارتودنسی می توان از لمینت دندان یا کامپوزیت ونیر دندان برای بهبود رنگ و شکل دندان ها استفاده نمود. لبخند نهایی بی نظیر خواهد بود.

به منظور اطلاع از خدمات دندانپزشکی زیبایی در مشهد به کلینیک دندانپزشکی کوروش به آدرس : مشهد – بلوار فردوسی – بین خیابان ثمانه و مهدی مراجعه نمایید یا از طریق شماره تلفن  با ما تماس بگیرید.

نمونه کارهای دندانپزشکی زیبایی را می توانید در گالری تصاویر سایت کوروش مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید :

انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد

7 نکته مهم جهت انتخاب بهترین دندانپزشکی

سوالات متداول دندانپزشکی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹