لمینت سرامیکی دندان چیست ؟ (پادکست شماره 12)

لمینت سرامیکی دندان چیست - پادکست دندانپزشکی

لمینت سرامیکی دندان چیست ؟ در این مطلب مراحل انجام لمینت سرامیکی دندان، ویژگی های لمینت سرامیکی ، عمر لمینت دندان، امکان برداشتن لمینت سرامیکی و تغییر رنگ لمینت دندان را می خوانیم.

لمینت سرامیکی یکی از زیباترین ترمیم های موجود در دندانپزشکی زیبایی است. لمینت سرامیکی پس از قالب گیری در لابراتوار دندانپزشکی آماده و تولید می شود. سپس توسط دندانپزشک زیبایی بر روی دندان ها نصب می شود.
بسته به وضعیت اولیه دندان ها، کم و بیش ساختار دندان ها برای قرار دادن لمینت سرامیکی برش داده می شوند.

 

 

 

جهت مشاهده دیگر خدمات کلینیک کوروش روی دندانپزشکی مشهد کلیک کنید.

مراحل لمینت سرامیکی دندان

لمینت سرامیکی در یک فرآیند چند مرحله ای انجام می شود که مطابق با درمان مورد نیاز شماست.

پس از مشاوره، دندانپزشک زیبایی سطح دندان های شما را تراش می دهد تا آنها را برای قرار دادن لمینت سرامیکی آماده کند. لازم است دندان ها کمی نازک تر شوند تا لمینت ها در دهان شما جای بگیرد. با توجه به نوع لمینت مورد استفاده حداقل تراش ممکن زده می شود.

سپس دندانپزشک شما از دندان های شما قالب تهیه می کند و سطح دندان های شما را به طور موقت آکریلیک می کند. لابراتوار دندانپزشکی بر اساس قالب مجموعه ای سفارشی از لمینت سرامیکی را برای شما تولید می کند.

لمینت های سرامیکی حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد تا ساخته شوند و به دندانپزشک ارسال شوند.

این قرار ملاقات اولیه بسته به تعداد دندان هایی که نیاز به درمان دارند ممکن است چند ساعت طول بکشد.

پس از ارسال لمینت های سرامیکی از آزمایشگاه، دندانپزشک شما با استفاده از چسب مخصوص، لمینت سرامیکی آماده شده را به دندان های شما متصل می کند.

5 ویژگی لمینت سرامیکی

آیا می دانید ویژگی اصلی لمینت سرامیکی دندان چیست ؟ 5ویژگی زیر از مهمترین ویژگی های لمینت سرامیکی دندان می باشد:

1- مشابه دندان های طبیعی

لمینت های سرامیکی به گونه ای هستند که کاملا مشابه دندان های طبیعی خود فرد می باشند. البته انتخاب رنگ لمینت دندان بسته به سلیقه مراجعه کننده از رنگ سوپر بلیچ تا رنگ طبیعی امکان پذیر است.

2- مقاوم در برابر تغییر رنگ

لمینت های سرامیکی دقیقا همان چیزی هستند که شما تصور می کنید، دندان های شما با لمینت سرامیکی “عالی” به نظر می رسند: روشن، سفید و براق.

از آنجا که مانند مینای دندان متخلخل نیستند، در برابر رنگ و لکه پذیری مقاوم تر هستند. با این حال، لبه های روکش ، در جایی که دندان ها روی هم قرار می گیرند، ممکن است بعد از 5 یا چند سال لکه دار شود.

3- مناسب دندان های شکسته و لکه دار شده

لمینت های سرامیکی در مواردی که رنگ دندان ها زرد یا قهوه ای شده یا علائم پوسیدگی یا لکه دار شدن وجود دارد که امکان پوشاندن آن دشوار است، مناسب می باشد.

دندان های شکسته یا لب پر شده، دندان های کوچکتر از حد معمول و دندان های با شکل غیر معمول توسط لمینت سرامیکی درمان پذیر اند.

4- لمینت های سرامیکی دائمی هستند

برداشتن لمینت سرامیکی امکان پذیر نیست. بعد از انجام لیمنت سرامیکی، به علت تغییرات ایجاد شده در مینای طبیعی دندان ها دیگر امکان برداشتن لمینت ها وجود ندارد و تنها می توانید آنها را تعویض نمایید.

5- نسبت به ونیرهای کامپوزیتی عمر طولانی تری دارند

لمینت های سرامیکی به طور متوسط می توانند 10 سال دوام داشته باشند و در صورت میزان موفقیت بالای آنها تا 20 سال نیز ماندگاری دارند.

نحوه مراقبت از دندان ها و بهداشت دهان و دندان در عمر و ماندگاری آنها بسیار موثر است. اگر به خوبی از آنها مراقبت شود ، ممکن است مدت ماندگاری آنها طولانی تر شود.

 

 

پادکست شماره 12 : لمینت سرامیکی دندان چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹