بهترین متخصص پروتز دندان در مشهد

متخصص پروتز دندان مشهد - بهترین متخصصان پروتز دندان مشهد

متخصص پروتز دندان مشهد مشکلاتی از دهان و دندان را درمان می کند که توسط دندانپزشک عمومی قابل انجام شدن نیست. متخصص پروتز دندان برای برخی از درمان های دندانپزشکی دوره ها و آموزش های اضافی دیده اند و تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارند. چرا بهتر است برای برخی درمان های دندانپزشکی متخصص پروتز دندان را انتخاب کنید؟ برای اطلاع از کار این متخصصان و بهترین متخصص پروتز دندان مشهد مطلب زیر را بخوانید.

متخصص پروتز دندان مشهد - بهترین متخصصان پروتز دندان مشهد

متخصص پروتز دندان مشهد چه کسی است؟

پروتز دندان یکی از شاخه های دندانپزشکی است که به جایگزینی دندان های از دست رفته توسط پروتزها (روکش، بریج، دندان مصنوعی) می پردازد که ممکن است ثابت یا متحرک باشد و این پروتزها ممکن است توسط ایمپلنت ها پشتیبانی و نگهداری شوند.

این رشته دندانپزشکی شامل تشخیص، برنامه ریزی درمانی، توانبخشی و حفظ عملکرد دهان و دندان ها، ظاهر و سلامت بیمارانی می شود که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و یا مشکلاتی از جمله کمبود بافت دهان و فک دارند.

یک متخصص پروتز دندان مشهد، دندانپزشکی است که جایگزینی دندان های از دست رفته با بریج های دندانی، پروتزها یا دندان مصنوعی را انجام می دهد و ساختار دهان یا فک را بهبود می بخشد.

یک متخصص پروتز دندان بعد از اتمام دوره دندانپزشکی، حداقل سه سال آموزش اضافی دریافت می کند تا در این زمینه تخصص لازم را کسب نماید.

یک متخصص پروتز دندان در زمینه دندانپزشکی زیبایی، کاشت دندان ، روکش، بریج، دندان مصنوعی، اختلالات تمپورودیبولی (TMJ / TMD) و موارد دیگر بسیار آموزش دیده می باشد.

بنابراین افرادی که نیاز به جایگزینی دندان از دست رفته خود دارند بایستی به بهترین متخصص پروتز دندان مشهد مراجعه کنند تا درمان جایگزینی دندان آنها تحت نظر متخصص به بهترین نحو ممکن انجام گردد.

مطلب مرتبط : هر آنچه باید درباره دندان مصنوعی بدانید

تفاوت متخصص پروتز دندان با سایر دندانپزشکان چیست؟

اصطلاح پروتز به معنای تعویض می باشد. در اصل متخصصان پروتز دندان، متخصصان شناخته شده ای هستند که هر چیزی که در دهان شما نیاز به تعویض داشته باشد توسط این متخصصان انجام می شود. این می تواند تعویض یک یا چند دندان و یا تمام دندان ها و لثه شما باشد.

در حالی که بسیاری از دندانپزشکان دیگر نیز می توانند برخی از این روش های درمانی را انجام دهند، اما متخصصان پروتز دندان به طور اختصاصی به این درمان های دندانپزشکی می پردازند.

متخصص پروتز دندان مشهد، در ترمیم و تعویض دندان ها آموزش ها و دوره های بیشتری دیده است. متخصصان پروتز دندان از رهبران برنامه درمانی دندانپزشکی به حساب می آیند. آنها بطور مرتب تیم های دندانپزشکان عمومی، متخصصان و سایر متخصصان بهداشت را راهنمایی می کنند تا راه های درمانی مناسب با نیازهای دندانپزشکی بیماران را تهیه کنند.

بطور کلی بزرگترین تفاوت متخصص پروتز دندان با یک دندانپزشک عمومی در این است که یک متخصص پروتز در تعویض دندان ها و ترمیم سلامت و عملکرد دهان و دندان شما تخصص کافی دارد.

دندانپزشکان عمومی روی ترمیم دندان ها و اطمینان از سالم ماندن آنها تمرکز می کنند.

برخی موارد دیگر که متخصص پروتز دندان مشهد را از دندانپزشکان عمومی جدا می کند عبارتند از:

حداقل سه سال آموزش اضافی لازم است تا یک دندانپزشک تخصص پروتز دندان بگیرد.

متخصص پروتز دندان موارد پیچیده ای از درمان های دندانپزشکی از جمله جراحی فک، پروتز، ایمپلنت و موارد دیگر را انجام می دهد.

متخصص پروتز دندان همچنین برای ترمیم و جایگزینی دندان ها مواردی از جمله ونیر دندان، روکش، تاج و بریج دندان را انجام می دهند.

بهترین متخصص پروتز دندان مشهد

مطلب مرتبط : بهترین جراح دندانپزشک مشهد

چرا بهتر است متخصص پروتز دندان را انتخاب کنید؟

شما یک متخصص پروتز دندان را بخاطر آموزش های تخصصی که دیده است، کارآیی و تخصص در زمینه تکنیک های پیشرفته دندانپزشکی انتخاب می کنید. متخصصان پروتز دندان بطور پیشرفته ای در تکنیک ها و روش های مدرن دندانپزشکی برای درمان شرایط پیچیده دندانپزشکی و بازیابی عملکرد و زیبایی دندان آموزش می بینند.

آموزش تخصصی و تجربه، به متخصص پروتز دندان درک ویژه ای از لبخند زیبا و حفظ سلامت دهان و دندان می دهد.

مزایای مراجعه به بهترین متخصص پروتز دندان مشهد در کلینیک کوروش

کلینیک دندانپزشکی کوروش متشکل از بهترین دندانپزشکان عمومی و متخصص مشهد می باشد، شما عزیزان می توانید جهت درمان دندان از دست رفته خود و یا بهبود ساختار، عملکرد و زیبایی دندان آسیب دیده خود به بهترین متخصص پروتز دندان مشهد در کلینیک کوروش مراجعه نمایید تا با اطمینان خاطر و هزینه ای مناسب بهترین جایگزینی دندان شما انجام شود.

مزایای مراجعه به متخصص پروتز دندان شامل موارد زیر می باشد :

1- یک متخصص پروتز دندان معتبر نسبت به سایر دندانپزشکان آموزش های پیشرفته تری دیده است.

2- به دلیل آموزش تخصصی و تجربه بهتر، متخصصان پروتز دندان در ترمیم عملکرد و ظاهر لبخند شما مهارت و تخصص بیشتری دارند.

3- متخصص پروتز دندان به خصوص در درمان پروتزهای دندانی واجد شرایط هستند : مواردی از جمله روکش و تاج، بریج، پروتز، ایمپلنت و موارد دیگر.

4- متخصص پروتز دندان بدون نیاز به پرداخت هزینه های خیلی بالاتر، ترمیم های با کیفیت بهتری ارائه می دهند.

5- متخصص پروتز دندان، دندانپزشکی است که می تواند به بیماران مبتلا به سندرم TMJ ، آپنه خواب یا اختلالات خواب کمک کند.

6- به دلیل توانایی آنها در مواجهه با موارد پیچیده تر، متخصصان پروتز در استفاده از فن آوری و رویه های پیشرفته باتجربه تر هستند.

متخصص پروتز دندان مشهد - انواع پروتزهای دندانی متحرک

انواع پروتزهای دندانپزشکی

دامنه پروتزهای دندانی می تواند بسیار گسترده به نظر برسد، اما به راحتی می توانید تفاوت بین آنها را یاد بگیرید و بدانید هر کدام چه کاری انجام می دهد. چهار نوع پروتز دندان در زیر آورده شده است :

– ایمپلنت های دندانی : دندان ایمپلنت مانند ریشه دندان در استخوان فک کاشته می شود و می تواند جایگزین یک، چند یا کل ردیف دندان ها شود.

– تاج یا روکش دندان : روکش دندان یک دندان آسیب دیده را می پوشاند یا بخشی از یک بریج را تشکیل می دهد، بریج دندان جایگزین یک یا چند دندان از دست رفته می شود

– دندان مصنوعی : دندان مصنوعی جایگزین چند دندان از دست رفته یا تمام دندان ها می شود.

– ونیر ها : ونیرها پوسته های نازکی هستند که برای بهبود ظاهر و رنگ دندان ها یا بهبود دندان هایی که شکسته یا لب پر شده اند سطح دندان ها را می پوشانند.

3 پاسخ

 1. باسلام و احترام
  بنده اکثر دندانهای آسیاب خود را از دست داده ام و دندانهای نیش هم بسیار نامرتب بوده و تغییر رنگ داده اند.
  نیمی از دندانهای باقیمانده عصب کشی شده که وضعیت مناسبی ندارند.
  میخواستم دندانهای باقیمانده را بکشم و اقدام به پروتز ثابت نمایم.
  در صورت امکان در مورد نوع و نحوه اجرا و قیمت تقریبی (بدون احتساب کشیدن دندان) اینجانب را راهنمایی فرمایید.
  لازم به ذکر است که ساکن مشهد نیستم.
  ایمیل parvaz.id@gmail.com
  باتشکر

  1. با سلام ، بایستی جهت مشاوره حضوری تشریف بیارید و یا تصاویر OTG دندان های خود را به شماره واتساپ 09357664325 ارسال کنید.

 2. سلام.تقریباهمه دندانهایم راکشیده ام وفقط فک بالاوپایین جلوهامونده.میخواستم بکشم دندان مصنوعی بزارم.لطفا راهنماییم کنیدوقیمت روبهم بگید.چون کارگرم.ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹