معایب بریج دندان چیست؟ معایب بریج دندان در مقایسه با ایمپلنت

معایب بریج دندان چیست؟

با وجود تمامی مزایای بریج دندان این روش درمانی بدون عیب و نقص نمی باشد. از جمله معایب بریج دندان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در مرحله اول، دندان های طبیعی جانبی در هر دو طرف فضای خالی دندان از دست رفته، ممکن است در بعضی موارد پس از نصب بریج، آسیب ببینند. به عنوان مثال، اگر پل و تاج ها به خوبی نصب نشوند و پلاک و باکتری ها بتوانند به حفرات داخلی و قسمت های زیرین آن وارد شوند، خطر پوسیدگی وجود دارد.

علاوه بر این، ساختار دندان ها ممکن است پس از قرار دادن تاج و پل تغییر کند. برای برخی از بیماران، دندان های طبیعی حمایت کننده، قدرت کافی برای نگهداری پل و فشار ناشی از آن را ندارند. این مشکلات اگر بوجود آمد باید مورد توجه قرار گیرد زیرا ممکن است حتی وضعیت اصلی را بدتر کند. در موارد آسیب شدید، ممکن است لازم شود تا دندان های مجاور با ایمپلنت های دندانی جایگزین شوند.

معایب بریج دندان چیست؟

بهترین ایمپلنت دندان در مشهد + عکس

معایب بریج دندان در مقایسه با ایمپلنت

در بریج دندان چون هیچ ریشه ای در استخوان دندان وجود ندارد ممکن است دندان و استخوان ها در طول زمان فرسایش یافته و آتروفی ایجاد شود. همچنین فشار وارد شده به دندان های حمایت کننده ممکن است سبب تخریب آنها در طولانی مدت گردد. بریج های دندانی یک راه حل دائمی نیستند، آنها ممکن است پس از 10 تا 15 سال نیاز به جایگزینی داشته باشند، به ویژه اگر مقاومت استخوان و یا خطوط لثه ای از بین رفته باشد. بطور کلی ایمپلنت های دندانی در مقایسه با بریج ها، دوام بیشتری دارند، که اغلب یک راه حل دائمی با طول عمر بالا می باشند.

بیشتر بخوانید : ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد

تصمیم نهایی با در نظر گرفتن مزایا و معایب بریج دندان

بهترین نوع درمان دندانپزشکی ترمیمی بستگی به شرایط خاص هر فرد دارد و مزایا و معایب باید در روند تصمیم گیری مورد توجه قرار گیرد. ضروری است تا دندانپزشک گزینه های مختلف برای بیماران را همراه با ریسک ها و منافع هر یک از احتمالات بررسی نماید تا بهترین تصمیم برای دندان جایگزین گرفته شود چون بنا به شرایط دهان و دندان هر بیمار روش انجام جایگزینی متفاوت خواهد بود.

کلینیک دندانپزشکی کوروش به عنوان مرکز تخصصی بریج و ایمپلنت در مشهد آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹