ویدیو درمان کوتاهی دندان جلو با لمینت

تصاویر ترمیم کوتاهی دندان جلو - اجمل الصور اسنان

ویدیو درمان کوتاهی دندان جلو با لمینت را در این مطلب مشاهده خواهید نمود. اما قبل از مشاهده این ویدیو بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره کوتاهی دندان جلو، تغییر سایز آن و اصلاح شکل و فرم دندان با لمینت و ترمیم دندان کوچک داشته باشید. بنابراین با مطالعه ادامه مطلب همراه ما باشید.


آیا داشتن دندان های کوچک طبیعی است؟

در حقیقت، همه دندان ها از نظر اندازه یا حتی از نظر شکل برابر نیستند. برخی از افراد دارای دندان های کوچک تر از اندازه طبیعی هستند و گاهی ممکن است فقط یک دندان به طور غیر طبیعی کوچک به نظر برسد. به هر حال کوچکی یا بزرگی دندان ها بسیار رایج بوده و اغلب به ژنتیک فرد منتسب می شود.

میکرودنتیا یا همان کوچکی دندان، شرایطی است که در آن یک یا چند دندان کوچکتر از حد طبیعی ظاهر می شود. شایع ترین دندان های آسیب دیده دندان های جانبی فوقانی و مولر سوم هستند.

درمان کوتاهی دندان جلو
ترمیم کوتاهی دندان جلو و فاصله بین دندانی با ونیر کامپوزیت

دندان های جلو چه اندازه باید باشند؟

بیشتر دندان های سانترال مرکزی (دو دندان جلوی شما) بین 10.5 تا 12.5 میلی متر طول دارند و تقریبا طول آنها 20 درصد از عرض آنها بلندتر است.

نکته جالب دیگر: شکل های گرد دندان، زنانه تر و دندان های مربع تر مردانه تر به حساب می آیند.

چرا دندان های جلویی من کوتاه است؟

حتی در صورتی که دندان های شما از اندازه طبیعی برخوردار باشند، اگر لثه شما بیش از حد دندان های شما را بپوشاند، می تواند باعث کوتاه شدن دندان های شما شود. به این حالت لبخند لثه ای گفته می شود، وقتی در لبخند شما نسبت دندان به لثه شما نامتعادل است و بیش از حد لثه های شما هنگام لبخند زدن دیده می شود.

راه درمان کوتاهی دندان جلو چیست؟

دندانپزشک زیبایی در کلینیک دندانپزشکی کوروش وضعیت دندان های شما را با دقت ارزیابی می کند، گزینه های درمانی به شما ارائه می شود.

بعضی اوقات، دندان های شما در حقیقت کوتاه نیستند، بلکه فقط ممکن است کوتاه به نظر برسند مانند حالتی که در لبخند لثه ای دیده می شود، به همین دلیل است که یک درمان حرفه ای یک اقدام ضروری است.

بعد از این که دندانپزشک تشخیص داد که آیا شما واقعاً دندان های کوتاه دارید و به تغییر اندازه دندان احتیاج دارید، توصیه می کند که آنها را با استفاده از ونیرهای کامپوزیتی یا لمینت سرامیکی یا لومینرزها تغییر شکل دهید.

کوتاهی دندان جلو
ترمیم کوتاهی دندان جلو در اثر لبخند لثه ای

لمینت ها یک انتخاب عالی هستند

لمینت ها پوسته ای نازک بوده که در طیف رنگی گسترده ای وجود دارند. با استفاده از لمینت می توان فواصل بین دندانی، نامرتبی جزئی دندان ها، دندان های شکسته و لب پر شده و البته دندان های کوتاه را اصلاح نمود.

این مواد نازک شکل داده شده و بر روی سطح دندان ها قرار داده می شوند و ظاهری کاملاً جدید و رنگی سفید و زیبا به آنها می بخشد.

لمینت را می توان به راحتی مطابق دلخواه شکل داد. بنابراین دندان های کوتاه قابل بلند شدن هستند، دندان های باریک می توانند گسترده تر شوند و شکل نامنظم دندان اصلاح شود. گذشته از اینکه از نظر زیبایی شناختی نتیجه قابل قبولی دارند، به راحتی بر روی دندان ها متصل می شوند، عملاً هیچ عارضه جانبی ندارند و بافت لثه می تواند لمینت سرامیکی را به خوبی قبول کند.

ویدئو ترمیم دندان کوتاه و از بین بردن فاصله دندان ها بدون ارتودنسی

در این ویدئو می توانید قبل و بعد از درمان کوتاهی دندان جلو و تغییرات ایجاد شده را مشاهده نمایید:

درمان کوتاهی دندان جلو و فاصله بین دندان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹