4 نکته مهم روش صحیح مسواک زدن و حفظ سلامت دندان ها

روش صحیح مسواک زدن

همه ما توصیه های داشتن دندان های سالم را می دانیم؛ روش صحیح مسواک زدن و این که باید دو بار در روز مسواک بزنیم و قند زیاد نخوریم. پس چرا با رعایت این دستور العمل ها باز هم به دندانپزشک مراجعه می کنیم ؟ حقیقت این است که پیشگیری از پوسیدگی دندان نیازمند رعایت یکسری دستورالعمل های مهم تر است. در این مطلب شما را با این نکات ظریف روش صحیح مسواک زدن آشنا می کنیم.

مهارت در مسواک زدن

آیا می دانید چطور زمان و نحوه صحیح مسواک زدن شما در سلامت دندان هایتان تاثیرگذار است؟ اعمال مکانیکی مسواک زدن پلاک های چسبیده به دندان ها که ترکیبی از باکتری ها، اسیدها و ضایعات چسبنده آنهاست و همچنین باقیمانده مواد غذایی را از روی دندان ها حذف می کند.

این پلاک ها بلافاصله پس از خوردن غذا به صورت طبیعی بر روی دندان ها ایجاد می شوند، در ابتدا مشکلی ایجاد نمی کنند ولی کم کم شروع به صدمه زدن به دندان ها می نمایند و این آسیب تا زمانی که به مرحله خاصی از رشد خود برسند ادامه دارد. مدت زمان دقیق آن مشخص نیست ولی حدودا بیش از 12 ساعت می باشد.

باکتری ها قند را مصرف می کنند و به عنوان یک محصول جانبی اسید تولید می کنند که این اسید مواد معدنی سطح دندان ها را در خود حل می کند و حفره های میکروسکوپی را ایجاد می کند که با چشم دیده نمی شود. اما اگر این روند متوقف نشده و جلوی پیشرفت آن گرفته نشود، می تواند باعث ایجاد حفره های بزرگ و قابل رویت شود.

دو دقیقه مسواک زدن دندان ها ، روش خوبی برای از بین بردن پلاک های دندانی است و شما بایستی یک بار در شب و یک بار در روز مسواک بزنید. مسواک زدن اغلب از رسیدن باکتری ها به مرحله ای که تولید اسید بیشتری کنند جلوگیری می نماید.

استفاده از مسواک برقی

مسواک برقی می تواند موثرتر از مسواک زدن دستی عمل کند و یک مسواک با سری کوچک کمک می کند تا به ناحیه هایی در دهان که با مسواک معمولی نمی توان تمیز نمود دسترسی پیدا کند. همچنین برس مسواک با زبری متوسط به شما کمک می کند به طور موثر و بدون آسیب رساندن به لثه ها دندان هایتان را مسواک بزنید. با این حال، مهمترین مساله این است که مسواک بزنید!

دو دقیقه مسواک زدن برای از بین بردن پلاک باکتریایی ضروری است
مطلب مرتبط : مسواک خوب چه ویژگی دارد

استفاده از خمیر دندان های حاوی فلوراید

بیشترین مزیت مسواک زدن به علت استفاده از خمیر دندان است. عنصر کلیدی خمیر دندان وجود ماده ای به نام فلوراید است. شواهد نشان می دهد که فلوراید از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند. فلوراید جایگزین مواد معدنی از دست رفته دندان ها می شود و همچنین آنها را قوی تر می کند.

برای حداکثر اثربخشی و جلوگیری از پوسیدگی دندان ها، از خمیردندان حاوی فوراید با غلظت ppmF 1350-1500 (ذره در میلیون) استفاده کنید.
غلظت خمیر دندان را با خواندن مواد موجود در آن که روی جعبه نوشته شده است، بررسی کنید. بعضی از خمیردندان های کودکان به اندازه کافی قوی نیستند تا بتوانند بیشترین اثر بخشی را داشته باشند. دندانپزشک شما ممکن است بر اساس تشخیص خود جهت پیشگیری از خطر پوسیدگی دندان شما یا فرزندتان، خمیر دندان با قدرت بالا را تجویز کند.

استفاده از قرص های افشا کننده پلاک های دندانی که در اکثر داروخانه ها نیز موجود است به مشخص نمودن قسمت هایی که در حین مسواک زدن ممکن است از چشم شما پنهان مانده باشد کمک می کند.

روش صحیح مسواک زدن
حتما از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید!
بیشتر بخوانید : اول مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم؟

بعد از مسواک زدن دهان خود را نشورید!

در طول شب میزان بزاق تولیدی کمتر از روز است.بزاق دهان یکی از عواملی است که آسیب دندان ها در برابر اسید محافظت می نماید بنابراین دندان های شما در طول شب دارای حفاظت کمتری هستند و نسبت به حملات اسیدی آسیب پذیرتر اند.

به همین دلیل مهم است که دندان هایتان را قبل از خواب بشویید تا پلاک باکتری ها در طول شب باعث آسیب رساندن به دندان های شما نشود.
بعد از مسواک زدن در شب از خوردن یا آشامیدن هر چیزی به جز آب خودداری کنید تا فلوراید برای مدت بیشتری در دهان شما باقی بماند.
بعد از اینکه مسواک می زنید دهان خود را با آب یا دهانشویه شستشو ندهید، چون با این کار فلوراید را دور می ریزید. شاید ترک این عادت دشوار باشد، اما پوسیدگی دندان های شما را تا 25% کاهش می دهد.

با شستن دهان بعد از مسواک زدن فلوراید را دور می ریزید!

کاهش مصرف قند در رژیم روزانه

قندهای ساده یا آزاد باعث پوسیدگی دندان ها می شوند. قندهای آزاد به طور کلی در مواد غذایی وجود دارند که توسط تولید کنندگان به آنها اضافه می شوند.

مصرف قند را کاهش دهید. مصرف قندهای ساده و آزاد برای باکتری ها بسیار آسان است و به راحتی آن را جهت متابولیسم استفاده نموده و اسید تولید می کنند. اگر چه مقدار نرمال قند میوه خوب است اما قندهای موجود در آبمیوه ها و نوشابه ها بصورت آزاد شده هستند و مصرف زیاد آنها به دندان ها آسیب می رساند.

سازمان بهداشت جهانی و NHS توصیه می کنند که میزان مصرف قند آزاد باید کمتر از 5 درصد کالری مصرفی روزانه را تشکیل دهد. برای بزرگسالان و کودکان بزرگتر از 11 سال، این میزان حدود 30 گرم است – حدود هشت قاشق چای خوری – شکر در روز.
330 میلی لیتر نوشابه حدود 35 گرم شکر دارد. بنابر این مهم است تا میزان قند مصرفی در رژیم روزانه خود را کنترل نمایید.

البته میزان مصرف قند مهم نیست بلکه تعداد دفعاتی که قند می خورید مهم است. کربوهیدرات های ساده مانند قند توسط باکتری ها راحت تر جذب می شوند و پس از متابولیزه کردن آن سبب دمینرالیزاسیون (demineralisation) می شوند.

خوشبختانه، با مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید و اثرات ریمنیزاسیون بزاق، می توان از دندان ها در برابر حملات اولیه باکتری ها جلوگیری نمود.
بنابراین کاهش تعداد دفعات مصرف قند بسیار مهم است. یک روش ساده برای مقابله با آن، این است که مصرف قند همراه با نوشیدنی های داغ مانند چای را کاهش دهید و مصرف اسنک های حاوی قند را نیز کنترل و محدود نمایید.

مسواک زدن بعد از مصرف مواد قندی فراموش نشود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت نوبت

تکمیل این فرم به منزله رزرو نهایی نوبت نبوده و کارشناسان ما پس از تماس با شما نوبت را ثبت خواهند کرد.

ساعات معاینه رایگان: از ساعت ۹ الی ۱۲ و از ساعت ۱۶ الی ۱۹